У Львові вулицю Чехова перейменували на честь Патріарха Димитрія Яреми

У Львові вулицю Чехова перейменували на честь Патріарха Димитрія Яреми

У Львові вулицю Чехова перейменували на честь Патріарха Димитрія Яреми
Львівська міська рада

Сьогодні, 12 листопада, у Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми. Релігійний діяч був ініціатором відродження Української автокефальної православної церкви та Предстоятелем УАПЦ в 1993-2000 роках. Раніше вулиця була названа на честь Антона Чехова.

Вулиця Патріарха Димитрія Яреми розташована у Личаківському районі Львова. Вона сполучає вулиці Личаківську і Пекарську. На відкриття прийшли рідні громадського діяча, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, священники та львів’яни.

"Коли Українська Церква отримала Томос – сповнилася ідея батька, який працював над тим, аби Церква об’єдналася. Сьогодні наш батько повернувся до нас у назві вулиці. Хвилююча подія для нас. Думаю, що вона буде визначна і для львів’ян. Бо вся його діяльність проходила в глибокій вірі до Бога. І ця віра давала йому любов: до Бога, до Церкви, до України і до українського народу", – каже молодший син Патріарха Данило Ярема.

Раніше вулиця Патріарха Димитрія Яреми мала назву Антона Чехова. Її перейменували у межах дерусифікації вулиць у Львівській громаді. Загалом нові назви присвоїли вже 47 вулицям.

Читайте також

У Львові відкрили вулицю Тараса Бобанича "Хаммера"

Перейменування вулиць у Львові: 10 тисяч людей проголосувало за першу добу

Вибір редакції

На початок