Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн

Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн

Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн
Фото: Pixabay

Багатогодинні вимкнення світла та проблеми з підключеннями до мереж мобільного зв’язку ускладнюють комунікацію. Допомогти залишатись на зв’язку в таких ситуаціях допоможуть спеціальні мобільні месенджери, які працюють в режимі офлайн, без підключення до інтернету.

Ці інструменти використовують дещо інші протоколи та технології, аніж звичні для нас Telegram чи WhatsApp, тому проблеми з підключенням до мобільних мереж для них не такі страшні.

Мобільні застосунки використовують Bluetooth / Wi-Fi-підключення та будують так звані mesh-мережі. Таку назву отримали мережі, утворені зі смартфонів, фізично розташованих неподалік один від одного. Завдяки їх фізичній близькості при відсутності традиційного мобільного зв’язку ці гаджети передаватимуть інформацію від одного пристрою до іншого. По суті, кожний пристрій буде отримувати інформацію і передавати її далі. Налагодити повноцінний та надійний зв’язок з їх допомогою можна, коли одночасно таким додатком користується велика кількість людей. Якщо люди, які фізично знаходяться недалеко один від одного, користуватимуться одним месенджером, він точно працюватиме. Саме тому обрати для себе інструмент варто уже зараз.

Ось деякі з них:

Це найпопулярніший офлайн-месенджер, він дозволяє взаємодіяти з іншим користувачем (або декількома людьми) в радіусі 100 метрів, причому розробники обіцяють передачу інформації по шифрованому каналу. Корисна опція Bridgefy – можливість передавати повідомлення всім користувачам, що знаходяться неподалік. А проблемою його використання є те, що цей месенджер треба тримати постійно ввімкненим. В умовах відключень електрики ця характеристика є серйозним недоліком.

Цей месенджер може працювати і через інтернет, і через Bluetooth. Briar не використовує центральний сервер і може синхронізувати повідомлення безпосередньо на пристроях користувачів.

Цей уміє  надсилати голосові й текстові повідомлення, уміє повідомляти про доставлення повідомлення, що особливо важливо в умовах нестійкого зв’язку.

Децентралізований месенджер від канадської компанії eQualitie забезпечує зв’язок користувачів в тих містах, провайдери яких налаштували відповідні сервери. Наразі це — Київ, Одеса, Харків, Львів, Рівне, Херсон, Миколаїв, Полтава.

dComms працює на Android та iOS пристроях або через вебінтерфейс браузера (або через клієнтські додатки для Windows, Linux, MacOS), обіцяє зашифрований обмін повідомленнями. Програма не підтримує голосові повідомлення, зате тут є захищені групові чати, що особливо важливо на окупованих територіях. Детальну інструкцію щодо того, як використовувати dComms, можна знайти на сайті проєкту.

8 липня стало відомо, що в Україні запустили платформу для екстреної допомоги з цифрової безпеки – Nadiyno. Онлайн-платформа покликана допомогти посилити власну онлайн-безпеку та захистити себе від онлайн-загроз; підвищити цифрову грамотність громадян; надати поради із захисту персональних даних і пристроїв, підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців з цифрової безпеки.

Читайте також

В Україні запустили платформу для допомоги з цифрової безпеки

Залишатись на зв’язку: як переключитись на іншого мобільного оператора

Могли втратити дохід та бізнес: чотири історії про цифрові загрози і коментарі кіберексперта

На початок