Усі працівники Прикарпатського центру психічного здоров’я отримають мінімальну зарплату за квітень

Усі працівники Прикарпатського центру психічного здоров’я отримають мінімальну зарплату за квітень

Усі працівники Прикарпатського центру психічного здоров’я отримають мінімальну зарплату за квітень

Усі працівники КНП "Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради" отримають однакову зарплату за квітень – мінімальну. Про це кореспондентам Суспільного розповів генеральний директор закладу Мирон Мулик. Він вважає, що це наслідки медичної реформи, яка призвела до недофінансування психоневрологічних закладів.

Четверте відділення в обласному клінічному центрі психічного здоров’я, який знаходиться поблизу села Чукалівка Івано-Франківської міської ради, зараз згорнуте через карантин. Приймають тільки невідкладних пацієнтів. У відділенні інтенсивної терапії зараз вісім пацієнтів. 30 пацієнтів перебувають в лікарні постійно, але на них передбачено окреме фінансування.

Мирон Мулик розповідає: "Вони виведені в окреме відділення геронтологічне. Це не є медична послуга, це послуга соціальна, тобто утримання. Як, наприклад, інтернат психоневрологічний, який фінансується з іншого бюджету. Це не медичний бюджет".

Соціальне обслуговування наразі випадає з-під сфери охорони здоров’я, тому цими особами мали би опікуватися соціальні працівники, каже регіональна представниця уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмила Непийвода.

"У першу чергу, стоїть питання пацієнтів, щоб вони дійсно не опинилися на вулиці. Це якраз та категорія людей, яка не має родичів, не має куди повернутися. І їй би мали надаватися послуги, певне соціальне обслуговування іншою групою так званих працівників. Дуже багато питань ще потребує вивчення і узгодження, оскільки прийнято ряд нових нормативно-правових документів, законодавчих актів, новий закон України про соціальні послуги, які теж потребують ще ряд прийняття підзаконних актів", - каже правозахисниця.

На даний час в обласному клінічному центрі психічного здоров’я скоротили 140 посад. Скорочення будуть ще, пояснює Мирон Мулик: "Ситуація полягає в тому, що ми згідно з контрактом із НСЗУ отримуємо фінансування в розмірі 57% від потреби минулого року, тобто ми недофінансовані на 43%. У вимірі мільйонів – це 11 мільйонів. Воно вплине на кількість ліжок, ми плануємо скоротити, в нас 311 ліжок, ми плануємо скоротити до 200".

У квітні всі працівники отримають однакову зарплату, яка дорівнює мінімальній. Більшість медичних працівників цього психоневрологічного закладу проходили стажування у європейських країнах, говорить голова профкому Оксана Чайка: "Люди з таким великим досвідом і багажем роботи опинилися за межею бідності. Ми не маємо можливості отримати заробітну плату в розмірі, яка була до даної реформи. Зараз йшлося про мінімальний рівень заробітної плати, а в даних умовах фінансування, з якими ми зіткнулися, на квітень місяць не вистачає, щоб сплатити мінімальну заробітну плату".

У Міністерстві обіцяють збільшити фінансування психіатричних закладів до рівня 2019-го року. Про це сьогодні на брифінгу розповів голова облдержадміністрації Віталій Федорів: "По психіатричних закладах звільнилося в нас 99 працівників. З них як вимушені заходи по оптимізації – 42 працівники, інші – за власним бажанням. Загальний дефіцит недофінансування цих закладів до кінця року - майже 35 млн гривень".

Галузь не готова до медичної реформи. "Я думаю, що ця реформа буде призупинена. Чи були скорочення? На час карантину люди за власним бажанням пішли в відпустки, ніхто їх не змушував – пішли люди за власним бажанням. А далі будем бачити", – запевняє голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Наталія Бирчак.

Авторка: Оксана Василик

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди