Пригожин формує військові структури у Бєлгородській та Курській областях — ISW

Пригожин формує військові структури у Бєлгородській та Курській областях — ISW

Пригожин формує військові структури у Бєлгородській та Курській областях — ISW
Російський бізнесмен Євген Пригожин, якому приписують контроль над ПВК "Вагнер". Фото: currenttime.tv

Засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин продовжує формування паралельних військових структур у Бєлгородській та Курській областях, хоча загрози сухопутного вторгнення України на територію Росії немає. Про це йдеться у звіті Інститут вивчення війни.

Аналітики зазначають, що Російське видання, пов'язане з Пригожиним 11 листопада опублікував відео, на якому видно, як пов’язані з "Вагнером" інструктори навчають жителів Бєлгородської області поводженню зі зброєю та тактичними медикаментами.

Крім того, російські джерела стверджували, що пов’язані з Вагнером інструктори також проводять подібні заняття в Курській області.

ISW раніше оцінювало, що прагнення Пригожина створити паралельні військові структури в Бєлгородській і Курській областях є частиною зусиль підняти авторитет і владу Пригожина, а не частиною загальної російської кампанії в Україні.

"Ймовірно, Пригожин продовжуватиме абсурдно стверджувати, що зусилля зі створення паралельних військових структур у Бєлгородській та Курській областях необхідні для захисту від уявної загрози українського вторгнення на територію Росії. Пригожин також, ймовірно, продовжуватиме ширше розвивати паралельні військові структури, щоб розширити свій власний вплив і авторитет у російських політичних колах і розвинути власну приватну армію", — йдеться у звіті.

Читайте також

Українські військові зайшли до Херсона, триває зачистка міста. Що відомо

Світові лідери вітають Україну зі звільненням Херсона, нова допомога від ЄС. 262 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок