Понад 8 місяців в окупації і другий день на свободі: як херсонці реагують на звільнення міста

Понад 8 місяців в окупації і другий день на свободі: як херсонці реагують на звільнення міста

Понад 8 місяців в окупації і другий день на свободі: як херсонці реагують на звільнення міста
Херсон, площа Свободи, місцеві жителі зустрічають ЗСУ, 11 листопада 2022 р.Фото: Суспільне

Місто Херсон вісім з половиною місяців був в окупації російських військ. 11 листопада в нього зайшли спецпідрозділи Сил оборони. Їх на площі Свободи зустрічали херсонці, які залишилися в місті. Всі, хто виїхав "ловили" в мережах фото і відео звідти. У Херсоні немає електрики, води і зв'язку, але людям вдається час від часу виставляти у соцмережах яскраві моменти того, що відбувається у місті. Суспільне зібрало реакції херсонців на звільнення рідного міста з окупації.

"Це день, коли я змогла дозволити собі плакати й не соромитися цього". Оксана Погомій.

11 листопада ми тепер будемо святкувати як день визволення Херсонщини. В місті немає світла, води, опалення. В місті немає зв'язку. Зараз з вами розмовляю і ловлю зв'язок кацапський з лівого берега Дніпра. Ми вистоїмо. Ми вистояли практично вісім з половиною місяців і будемо стояти далі.Ми будемо відстоювати кожного херсонця. Я рада, дуже рада. Ви знаєте, повітря пахне по-іншому, повітря пахне свободою.

"Я зараз плачу від щастя з усіма херсонцями". Олена Афанасьєва

Я не знаю як передати свої емоції, бо вісім місяців суцільного емоційного жаху і який, я розумію, що зараз ще не скінчився. Але я зараз плачу від щастя з усіма херсонцями. І я дякую нашим ЗСУ і хочеться обійняти кожного, який зараз в Херсоні, або поблизу Херсона. Я розумію, що це ще не кінець, але те, що сьогодні зробили це...

"Дістали прапор, намалювали маркером історичні цифри, цей день назавжди буде у нашій пам'яті". Оксана Казакова

Найкращий день, правда найкращий.Сльози, буря емоцій. Єдине, хотілось би в цей день бути на Площі Свободи. Хотілось би самій побачити, як наші хлопці заходять у Херсон. А ще дуже хотіла б скоріше почути своїх батьків, знайомих, рідних, які залишились. Я навіть не розумію як їм важко було сьогодні, вони не знали цих грандіозних новин, від яких ми не спали всю ніч, плакали, обіймалися, телефонували один одному.

Сподіваюсь, що вони це вже знають. Херсон невелике місто, інформація швидко передається. Дуже радію, одразу дістали прапор, намалювали маркером історичні цифри, цей день назавжди буде у нашій пам'яті. Слава ЗСУ! Слава Україні!

"Ми чекали на диво, на щастя, і воно нарешті сталось". Альона Мовчан

Зараз ми на Майдані Незалежності, святкуємо разом із херсонцями. 8,5 місяців, я знаєте жартую, що це як вагітність. Ми чекали на диво, на щастя, і воно нарешті сталось. Емоції просто неможливо передати. Єдине про що шкодуємо, що ми не в Херсоні, не зустрічаємо ЗСУ, не танцюємо навколо вогнища, як це роблять наші земляки.

Це найкраща новина, яка могла сьогодні бути в таку енергетично сильну дату 11.11.2022. Це дуже круто. Перше, що я планувала робити, коли дізналась — це пакувати валізи. Я дуже сподіваюсь, що зовсім скоро скажуть, що можна повертатись додому і ми повернемось. І взагалі неважливо в які умови, головне — повернутись додому і бути у себе вдома, у себе на землі. Це найбільше щастя.

"Хотілось співати, хотілось ридати, говорити, сміятись, випити, закусити, все хочеться". Олег Янушкевич

Ми просто неймовірно вражені тим, що відбувається. Наш рідний Херсон звільнили від русні і ми дуже задоволені. Емоції неймовірні, я не знаю як це передати словами, хотілось співати, хотілось ридати, говорити, сміятись, випити, закусити, все хочеться зараз такі перемішані емоції. Ми дуже задоволені.

Дякуємо ЗСУ. Дякуємо Залужному. Це дуже велика справа, яку вони роблять. І ми зараз хочемо притримати людей, емоції емоціями, зараз треба думати про те, що треба робити ці зачистки, щоб все розмінували, щоб було якнайменше жертв.

"Ці прапори, ці люди ці очі, це щось неймовірне". Діана Янушкевич

Не віриться, що все це відбувається, що насправді Херсон вільний. Сльози, емоції, неймовірно. Син мій сьогодні написав у нього був онлайн урок у комп'ютерній академії з Херсона, і він написав "зі звільненого українського Херсона навіть уроки проводяться краще." Так було приємно від нього це чути. Перше питання було від нього до мене - "Коли ми вже поїдемо у Херсон? Скільки можна чекати?"

Але треба зачекати, не поспішати, дочекатись, коли Херсон стане безпечним. Зрозуміло, що все це так швидко не закінчиться, але ці прапори, ці люди ці очі, це щось неймовірне. Херсон тримайся ! Ми з тобою!

Що відомо

  • 11 листопада в Херсон зайшли Збройні сили України.
  • Збройні сили та Сили оборони України проводять зачистку у Херсоні від залишків російських військ і закликають місцевих жителів не покидати свої домівки.
  • У Херсоні залишаються військові після відступу російської армії на лівий берег. Вони перевдягаються у цивільне і переховуються.
  • Голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич закликав людей зачекати з поверненням у свої домівки на деокуповані території.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок