У Полтаві вулицю Ціолковського хочуть перейменувати на честь полеглого воїна Максима Остяка

У Полтаві вулицю Ціолковського хочуть перейменувати на честь полеглого воїна Максима Остяка

У Полтаві вулицю Ціолковського хочуть перейменувати на честь полеглого воїна Максима Остяка
Максим Остяк. Фото: Новинарня

До робочої групи з питань перейменування вулиць у Полтаві надійшла пропозиція щодо перейменування вулиці Ціолковського. Ініціативу візьмуть до розгляду, розповів Суспільному член групи Леонід Булава.

На честь загиблого бійця Максима Остяка хочуть перейменувати вулицю Ціолковського, на якій воїн проживав у Полтаві. Така пропозиція надійшла від його однокласників, розповів Булава.

«Пропозицію з перейменування вулиці може подати будь-який житель громади. Її треба обґрунтувати. Нині в Полтаві ще відбувається процес перейменування вулиць першої черги (назви, які мають орфографічні помилки, русизми, або названі на честь топонімів у Російській Федерації – ред.). Вулиця Ціолковського не входить до першої черги перейменувань, але пропозицію врахують, коли до неї дійде черга».

Це вже десята пропозиція щодо перейменування вулиць на честь загиблих на війні з Росією жителів Полтавської громади. З них вісім назв хочуть змінити в обласному центрі, а ще дві – на території громади, розповів Булава.

«Від батьків загиблих необхідно отримати письмовий дозвіл, що вони не заперечують проти перейменування вулиці, чи провулка. Далі уже цю пропозицію розглядатиме наша робоча група»

Після того, коли перелік запропонованих нових назв узгодять, його представлять на голосування. Обрати кращий варіант жителі громади зможуть на платформі E-dem. Той, що набере найбільше голосів може стати новою назвою.

Вулиця Ціолковського належить до третьої черги перейменування. За словами Леоніда Булави, робоча група рекомендувала змінити її назву на честь діяча української астрономії.

Що відомо

35-річний Максим Остяк поліг 5 липня біля села Дмитрівка на Харківщині. Воїн родом із Полтави. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну він брав участь в обороні Києва та у бойових діях в Ірпені як оператор дрона. 1 червня 2022-го року почав службу у ЗСУ. Поховали Максима 20 липня на цвинтарі у селі Затурине біля Полтави. У воїна лишились мати, брат та донька.

Читайте також

У Полтавській громаді не можуть розпочати голосування за перейменування вулиць: у чому причина

Вибір редакції

На початок