Українці вітають Польщу з Днем Незалежності

Українці вітають Польщу з Днем Незалежності

Українці вітають Польщу з Днем Незалежності
Тисячі людей зібралися в центрі міста на щорічний марш до Дня незалежності у Варшаві, Польща. 11 листопада 2022 р. Фото: AP

11 листопада Польща відзначає День Незалежності. В Україні польський народ вітають із національним святом.

Так, президент України Володимир Зеленський привітав Польщу символічним відеозверненням польською мовою зі 104 слів — рівно стільки виповнюється відновленій польській незалежності, сказав президент.

"Рідна Польще! Твоїй відновленій незалежності сьогодні 104 роки. І мої 104 слова тобі. Україна і Польща – разом. Ти – наша сестра. Було по-різному між нами. Але ми рідні. Але ми вільні", – сказав Зеленський.

Глава українського уряду Денис Шмигаль також привітав поляків із Днем Незалежності.

“Ви вибороли свою свободу і незалежність завдяки героїзму та самовідданості багатьох поколінь. Сьогодні ви підтримуєте нас”, — написав Шмигаль.

"Наші країни та народи єднає міцна дружба, спільні принципи, цінності та прагнення. А сьогодні, коли Україна героїчно протистоїть російському агресору, ми знаємо, що таке справжня підтримка. Підтримка союзників", — написав голова Верховної ради Руслан Стефанчук у своєму привітанні.

Від імені Збройних Сил України головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний також привітав Польщу з Днем Незалежності.

“Перед обличчям спільного ворога поляки і українці стоять пліч-о-пліч для того, щоб свобода України була і свободою всієї Європи. Разом переможемо!" — сказав Залужний.

Співачка Джамала також записала привітання — разом із українськими дітьми, які, за словами посла України у Польщі Василя Зварича, знайшли в Польщі під час війни свій другий дім. “Свобода — найбільший скарб. І кому як не нам з вами, друзі, розуміти її цінність. Польща, вітаю вас з Днем незалежності! Бажаю цінувати кожну мить вільного життя у країні таких крутих людей. Безмежно вдячна за ваше дружнє плече у цей скрутний час”, — написала Джамала.

Посольство України в Республіці Польща до Дня Незалежності Польщі на знак вдячності польському народу презентувало відеоролик "Дякую Тобі, Польщо!"

"З початку широкомасштабної війни в Україні Польща прийняла мільйони українців, які були змушені рятуватися від війни та надала їм всебічну допомогу. "Дякую Тобі, Польщо!" — це зворушлива історія дружби та підтримки України та Польщі, розказана українською жінкою, яка була вимушена разом із дітьми тікати від жахів повномасштабної війни, що розв’язала Російська Федерація проти України, та шукати прихисток в сусідній країні", — зазначили у посольстві.

Своє привітання записали й в Асоціації родин захисників Азовсталі.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

США передає Україні ППО Avenger та снаряди для HIMARS, ЗСУ просуваються на Півдні. 261 день війни. Онлайн

На початок