"Тут мені легко": історія польки, яка залишилась жити у Рівному

"Тут мені легко": історія польки, яка залишилась жити у Рівному

Ексклюзивно
"Тут мені легко": історія польки, яка залишилась жити у Рівному
Колаж: ckpide.eu/findbiz-pl

Вона приїхала з Польщі в Рівне на кілька тижнів, але обставини змусили залишитись і так триває вже десять років. Ева Маньковська створила сім’ю та, попри бойові дії й небезпеку в Україні, вирішила жити й працювати тут.

До Дня незалежності Польщі, який відзначають 11 листопада, Ева розповіла Суспільному про те, як польці живеться в Україні та як вона відзначає це свято.

Як потрапила до України

"Це може дивно звучати, але я прибула до України десять років тому як вчителька французької мови у Французькому альянсі, на три тижні. Але багато хто мене просив, щоб я навчала польської мови. І так лекція за лекцією, і я почала навчати польської.

І потім я здобула післядипломну освіту та стала вчителем польської мови. Тут я зустріла свого чоловіка і народила дитину — польсько-українську. І так ці три тижні перетворились на десять років".

Ева Маньковська
Фото: Ева Маньковська

Як відзначає День незалежності Польщі

"Рік тому я думала, що це свято — суто польське. Але тепер це не так. Два дні тому я відзначала це свято на запрошення українців у музичній школі. Директор запросив мене на концерт подяки полякам. Я усвідомила, що це вже не суто польське свято, а усіх людей, які борються за незалежність своєї країни. І я дуже вдячна українцям, що вони борються за свою незалежність, бо зараз такий час, що незалежність однієї країни залежить від незалежності іншої.

Ми будемо організовувати інтелектуальну гру QuizKOTEka, на яку запрошуємо не тільки поляків, а й українців, щоб із нами пограли й, можливо, дізнались трішки більше польської історії. Будемо так інтелектуально святкувати, головне, щоб це було разом — і поляки, й українці. Це буде через два тижні".

Чи комфортно польці в Україні?

"Тут дуже комфортно. Тут живуть мої друзі, ця культура для мене є дуже близькою. Тут мені легко жити, це мені вже як другий дім".

Війна, виїзд і повернення

"Я поїхала спершу на три місяці до Польщі, а потім подумала: ця війна, на жаль, не закінчиться так швидко і нам треба жити, адаптуватись до того, що маємо. І поки тут є люди, поки ми тут живемо — то це є спосіб Україну захищати, просто будучи тут. Так як люди в Бучі, в Києві — так і мають жити люди в Рівному".

Про те, що бажає Польщі

"Бажаю, щоб Польща завжди була тією країною, якою я могла би пишатись за кордоном. Так, як тепер. Можна нагадати про слова Юзефа Пілсудського, який є творцем нашої незалежності. Він сказав дуже важливу річ, яка і для поляків, і для українців тепер є дуже актуальною: свою незалежність не можна здобути раз і назавжди, за неї треба боротись кожного дня".

Що відомо

  • Польща святкує Національний День Незалежності 11-го листопада. Саме цього дня в 1918 році польська держава повернулася на карту Європи після того, як її територія протягом 123-х років знаходилася під владою Австрія, Пруссії й Росії.

Читайте також

  • Зважили за та проти: на Рівненщині олімпіади під час війни вирішили проводити лише онлайн. Як це буде
  • "Приблизно 10% навантаження": Рівнеазот частково відновив роботу після аварійної зупинки
  • Є велика потреба: у Рівному просять відгукнутись донорів крові, субота буде робочим днем
  • Які проблеми з'явились через війну: у Рівному запустили опитування серед містян і переселенців

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок