Звільнення Херсона — найшвидший і найдешевший спосіб подати прісну воду до Миколаєва — Сєнкевич

Звільнення Херсона — найшвидший і найдешевший спосіб подати прісну воду до Миколаєва — Сєнкевич

Звільнення Херсона — найшвидший і найдешевший спосіб подати прісну воду до Миколаєва — Сєнкевич
Ілюстративне фото: AP Photo/David Goldman

Найшвидший та найбільш дієвий спосіб повернути централізовану подачу прісної води в Миколаєві — це звільнення Херсона. Після деокупації міста миколаївські комунальники будуть готові розпочати ремонтні роботи на водогоні та станції водозабору.

Про це кореспондентам Суспільного розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

"Звільнення Херсона, ремонт нашої системи трубопроводу, а це 73 кілометри двох труб і ремонт станції водозабору, яка знаходиться біля Херсона. Очікуємо, коли наші бійці ЗСУ звільнять Херсон, аби відновити це водопостачання", — розповів мер.

Зі слів Сєнкевича, міська та обласна влада розглядала альтернативний варіант подачі прісної води — буріння свердловин по всьому місту.

"Проте, для того, щоб наповнити цією водою централізовану систему водопостачання, її зі свердловин потрібно подати на одну станцію водозабору й очистки. А це неможливо, оскільки не можна запитати систему з тисячі місць і закачати в трубу", — розповів Олександр Сєнкевич.

За словами директора комунального підприємства "Миколаївводоканал" Бориса Дуденка, кількості підземної води в місті Миколаєві недостатньо, аби заповнити нею централізовану систему водопостачання. Нових свердловин фахівці підприємства не бурили — відновлювали вже існуючі, каже Дуденко.

"Якість води в цих свердловинах теж не відповідає нормам, а кількості не вистачає, аби забезпечити повністю місто водою", — розповів Борис Дуденко.

Станом на 11 листопада централізована система водопостачання Миколаєва заповнена водою з річки Південний Буг. Вода з річки є технічною, довести її до стану придатної до вживання — неможливо, каже Борис Дуденко.

Вода з кранів миколаївців має солоний смак. Зі слів міського голови Сєнкевича, це пов’язано з тим, що до річки заходить солона вода з Чорного моря.

"По гирлу річки Південний Буг стоять гідроелектростанції та водосховища, тому ріка піджимається з моря і солона вода заходить в річку. Цьому є доказ, коли 2021 року в річку Південний Буг запливали дельфіни. Сьогодні ми беремо воду з річки Південний Буг, інших можливостей, щоб набрати сто тисяч кубічних метрів або хоча б шістдесят, немає", — сказав міський голова.

Що відомо

  • Десятого листопада в мережі почали з’являтися офіційно непідтверджені повідомлення про деокупацію селища Киселівка Херсонської області. Саме в цьому населеному пункті російські війська пошкодили трубопровід, через який до Миколаєва йшла вода з річки Дніпро.
  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання.
  • Станом на 11 листопада вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.

Читайте також

Мер Миколаєва розповів, що потрібно, аби відновити постачання води з Дніпра

Погодинні відключення електроенергії на Миколаївщині. Де не буде світла 11 листопада

Дрова від держави: хто може отримати в Миколаєві

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок