Табу на мову агресора. У школах Києва заборонили російську

Табу на мову агресора. У школах Києва заборонили російську

Табу на мову агресора. У школах Києва заборонили російську
Фото: Уніан

У столиці повністю виключити російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти. За рішення проголосували 64 депутати Київської міської ради. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації

Зазначається, що в умовах війни з РФ недоцільно та неправильно проводити навчальний процес і вивчати російську мову в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади Києва.

"Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки", – каже голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук.

Він зазначив, що очільники РФ неодноразово заявляли, що "Росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова". Тож у зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора, — йдеться у повідомленні.

Проєктом рішення передбачений перехід груп та класів з російської на державну мову.

Що відомо

  • У Черкасах не лишилося жодної школи, де б вивчали російську мову та літературу. В одній із шкіл з початком повномасштабної війни перейшли на українську мову, навіть без підручників
  • З наступного навчального року у житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову. Викладачі предмету без роботи не залишаться – викладатимуть інші предмети.
  • Російська мова в школах Одеської області не буде викладатися як предмет, але батьки за бажанням зможуть обрати її як факультатив.
  • Згідно з рішенням виконкому Миколаївської міськради, з 1 вересня у школах Миколаєва забороняється використання та вивчення російської мови.

Читайте також

Як легше перейти на українську. Пояснює мовний омбудсмен

Вулиця Катерини Гандзюк і бульвар Котляревського: у Києві триває дерусифікація

Вулиця Макса Левіна та провулок Кузьми Скрябіна. У Києві перейменували понад 40 топонімів

Не викликало дискусій. Як відбувся перший етап дерусифікації Києва

На початок