У Житомирі 11 листопада демонтували погруддя російському письменнику Олександру Пушкіну. Роботи розпочали о п’ятій ранку, протягом 15 хвилин працівники одного з комунальних підприємств зняли з постаменту бюст письменника та завантажили на автівку.
Спочатку комунальники демонтували напис – прізвище та ініціали Пушкіна.


Потім зняли з постаменту й погруддя російського поета.




Доданий відеосюжет кореспондентів Суспільного Житомир
Наразі пам’ятник Пушкіну зберігається на території одного з комунальних підприємств Житомира, розповів Суспільному житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
"Зранку комунальникам краще працювати, вони нікому не заважають і швидко зробили свою роботу. Поки віддали на зберігання на те підприємство, яке займається пам’ятниками", – сказав міський голова.

Про можливість демонтажу пам’ятника Пушкіну у Житомирі Сергія Сухомлина 21 квітня 2022 року запитали французькі журналісти.
"І я йому сказав, що тут потрібно теж бути дуже обережним. Я не проти культури, і німецька культура, французька культура, російська культура – вони величні. Але коли культуру використовують для ідеології, то це теж небезпечно. Тому будемо приймати рішення разом, після війни, коли наші житомиряни повернуться в своє місто", – сказав у квітні 2022 року Сергій Сухомлин.


11 листопада міський голова так прокоментував демонтаж погруддя Пушкіна.
"Я теж слухав Арестовича і інших і теж думав, що трохи раніше закінчиться ця війна. Але ця війна буде довгою, російська імперія велика, і поки ми не заберемо всю свою землю, ця війна не закінчиться. Тому потрібно приймати рішення, вже воно перезріло і тому його потрібно було прийняти", – прокоментував Сухомлин.
"З одного боку це правильне рішення, – сказав кореспондентам Суспільному житомирянин Олександр. – Бо така ситуація в Україні, і окупанти ці прийшли гірше фашистів. А з іншого боку, воно архітектурно вписувалося в місто".

Житомирянка Ангеліна каже, що Пушкін – це російський поет, тому нам він не потрібний. Краще поставити пам’ятник Тарасу Шевченку або сучасному поету.

"Мені здавалося б все рівно, але я прислухаюся до молодих людей і я вважаю, що це дуже правильно", – сказала свою думку житомирянка Надія.

Не погодилася зі знесенням погруддя житомирянка Тетяна.
"Цей пам’ятник належить до національної спадщини України, – каже жінка, – на нього гроші збирала вся житомирська громада в 19 столітті, і це виключно, істинно народний проект.
– Тобто Ви проти того, що його демонтували?
– Так, я проти того".

Історик Микола Кордон розповідає, що пам’ятник Пушкіну в Житомирі встановили в 1899 році до 100-річчя від дня народження російського поета.


"Те, що Пушкін не був в Житомирі то це 100 відсотків, – каже Микола Кордон. – Яку роль виконував цей пам’ятник і йому подібні на території України, це у великій мірі впровадження російського, щоб люди звикали до цього, звикали до російського".

Зі слів житомирського міського голови Сергій Сухомлин, що буде на місці пам’ятника Пушкіну в Житомирі – вирішуватиме громада.

"Є багато пропозицій – і Леся Українка, і Ріхтер, і гетьман Виговський, і інші пропозиції. Тому потрібно буде радитися і виставляти на голосування. Сьогодні я зробив звернення до російських пропагандистів, я зробив пропозицію, поки у вас ще є час і поки у вас ще є територія, де ви можете поставити цей пам’ятник, прохання, розглянути пропозицію і зробити обмін на наших героїв. Якщо Росія відмовиться від Пушкіна, то ми не проти розглянути його передачу в музей. Все ж це робота житомирянина Олішкевича і це непогана робота, якщо брати просто роботу скульптора", – сказав житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Що відомо
- Дев’ятого листопада Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до житомирян з проханням визначитися, що зробити з пам'ятником Пушкіну, чи віддати в музей, чи обміняти на полонених українських воїнів.
Читайте також
- Перейменування вулиць: в Житомирі комісія з топоніміки опрацьовує пропозиції людей щодо нових назв 20 вулиць міста.
- Перейменування міста Новограда-Волинського і району: у Верховній Раді сьомого листопада зареєстрували відповідні проєкти Постанов.
- Пройшов на протезі майже 100 кілометрів: ветеран АТО з Житомира Олександр Швецов купив шість автівок для ЗСУ.
- Житомирянин Олег Земнухов виготовляє теплозберігаючі устілки з екологічних матеріалів для військових ЗСУ.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber