Для України кардинально нічого не зміниться після виборів у США — Хандогій

Для України кардинально нічого не зміниться після виборів у США — Хандогій

Для України кардинально нічого не зміниться після виборів у США — Хандогій
Чоловік виходить з виборчої дільниці в Кренстоні, штат Айова. Фото: АР

Проміжні вибори у США не вплинуть на військову підтримку України. Якщо республіканці візьмуть більшість, вони, скоріше за все, вимагатимуть більш жорсткого контролю за використанням фінансових ресурсів наданих Україні.

Про це повідомив перший заступник міністра закордонних справ України (2007-2009) Володимир Хандогій в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.

"Для України кардинально нічого не зміниться. Давайте дочекаємося остаточних результатів виборів, а від них будуть залежати подальші кроки, які буде здійснювати Конгрес США і відповідно президент. Навіть один голос буде важити дуже багато. Це особливо стосується Сенату, та й Палати представників. Там дуже щільно йдуть на цих виборах. Але навіть якщо республіканці візьмуть більшість, принаймні, в Палаті представників, якихось кардинальних змін по відношенню до України не буде. Тому що підтримка України двопартійна, і це дуже важливо в американському політикумі", — сказав він.

На його думку, якщо республіканці наберуть більшість голосів, то вони можуть вимагати більш жорсткого фінансового контролю за Україною.

"Можуть бути кроки з боку республіканців на більш жорсткий контроль за використанням фінансових ресурсів. Пріоритет Республіканської партії на виборах, зокрема, це економіка, боротьба з безробіттям, підсилення економічного розвитку самих США. Думаю, Україна готова до цього. Ми вже не один раз успішно звітували і спростовували різні наративи", — додав він.

Що відомо

  • 8 листопада у США пройшли проміжні вибори, під час яких американці мали обрати Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.
  • Станом на ранок 9 листопада на проміжних виборах у США Республіканська партія попередньо лідирує під час виборів до Палати представників Конгресу.

Читайте також

"Для України нічого не змінилося": Піонтковський прокоментував проміжні вибори у США

На проміжних виборах у США республіканці попередньо лідирують у Палаті представників

Вибір редакції

На початок