Проміжні вибори до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів, які відбулися цього тижня, не вплинуть на підтримку України у протистоянні російському вторгненні.
Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів політолог Андрій Піонтковський
"Для України нічого не змінилося, і не могло змінитися, тому що підтримка України двопартійна. Основний мейнстрим і Республіканської, і Демократичної партій підтримують Україну", — підкреслив політолог.
За його словами, головний ризик для підтримки України становила перемога на виборах кандидатів, які представляють прихильників колишнього президента США Дональда Трампа.
"Небезпеку для України являло трампістське крило Республіканської партії. Воно зазнало поразки, тому що найбільш антиукраїнські кандидати, яких особисто Трамп підібрав як претендентів на посади Палати представників, зазнали поразки, що не дало Республіканській партії очікуваної більшості у 20-30 голосів", — розповів Піонтковський.
Відтак республіканці матимуть перевагу в Сенаті лише в 1-2 голоси, пояснив політолог.
"Найголовніше у довгостроковій перспективі — ця невдача трампістів ставить хрест на претензіях Трампа брати участь у президентських виборах у 2024 році. Думаю, за результатами цих проміжних виборів, його політична кар’єра закінчилася, що добре для України. А підтримка двопартійна забезпечена на тривалу перспективу", — переконаний Андрій Піонтковський.
Капітан першого рангу Збройних сил США у відставці Гаррі Табах звернув увагу на те, що прихильники позицій Трампа все ж змогли вибороти певну кількість місць.
"У багатьох випадках перемогли ті, кого ви називаєте "трампістами", хоча я вважаю це принизливим словом. Це люди, які підтримують або мають те ж бачення, що і Трамп. Нагадаю, майже 80 мільйонів американців проголосували за Трампа. Це вони всі трампісти? Ви вважаєте, що вони ідіоти, дурні?", — зауважив військовий.
За його словами, при цьому серед демократів, які виграли у цих виборах, є й ті, хто діяли проти Байдена — так само як і республіканці, які програли.
"Та ж сама Сьюзен Чейні, дочка колишнього віцепрезидента Чейні, яка в республіканцях, але діяла весь час проти Трампа, вона програла. Таких прикладів дуже багато", — пояснив Гаррі Табах.
Що відомо
- 8 листопада у США пройшли проміжні вибори, під час яких американці мали обрати Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.
- Станом на ранок 9 листопада на проміжних виборах у США Республіканська партія попередньо лідирує під час виборів до Палати представників Конгресу.
- Раніше колишній президент США Дональд Трамп натякнув, що він може знову балотуватися в Білий дім. Трамп зокрема під час мітингу сказав натовпу в Айові, що він "дуже, дуже, дуже ймовірно, зробить це знову" у 2024 році.
- За даними The Washington Post, радник та союзники Дональда Трампа закликають експрезидента США відкласти заяву про висунення своєї кандидатури на президентських виборах 2024 року, оскільки республіканці не змогли здобути "переконливої перемоги" на проміжних виборах до Сенату.
- 8 серпня 2022 року під час обшуків у маєтку колишнього президента США Дональда Трампа Федеральне бюро розслідувань виявило 11 комплектів секретних документів. Раніше ЗМІ повідомили, що правоохоронці шукають документи, пов’язані з ядерною зброєю. Конгресмени-демократи Керолін Мелоні та Адам Шифф звернулися до директора Національної розвідки США Евріл Гейнс із закликом оцінити збитки для національної безпеки від зберігання Трампом секретних документів у своєму маєтку.
Читайте також
Вибори у США. Експерт назвав ризики для України в разі перемоги республіканців
"Не бачу загроз для допомоги з боку США для України". Як проходять проміжні американські вибори