У США є дані про можливі випробування Росією ядерних торпед

У США є дані про можливі випробування Росією ядерних торпед

У США є дані про можливі випробування Росією ядерних торпед
Російський атомний підводний човен на російській військово-морській базі в Гажієво, Кольський півострів, Росія, 13 квітня 2021 року. Фото: АР

США спостерігали за російськими військово-морськими суднами, які готувалися до можливого випробування нової ядерної торпеди протягом останніх тижнів.

Пр це повідомляє CNN з посиланням на високопоставленого американського чиновника, який має безпосереднє відношення до подій.

Серед кораблів, які брали участь у підготовці, був підводний човен з крилатими ракетами "Бєлгород". Це — модифіковане судно для спеціальних операцій здатне запускати безпілотні підводні апарати, включаючи торпеду "Посейдон".

Протягом останнього тижня було зафіксовано вихід суден з полігону в Північному Льодовитому морі та їхнє повернення до порту без проведення випробувань. США вважають, що росіяни могли постати перед технічними труднощами, пише видання.

"Це можна розглядати, як частину загальної картини і недавньої військової практики Росії, яка відправила погано підготовлені і недостатньо оснащені війська в Україну", — заявив західний дипломат в інтерв'ю CNN.

"Військова промисловість Росії переживає важкі часи, і ми також бачимо, що західні санкції щодо високотехнологічних військових товарів мають ефект і повинні продовжуватися", — додав він.

Американські офіційні особи заявили, що Росія може спробувати випробувати торпеду знову, але окремо відзначили, що вода в районі випробувань незабаром почне покриватися льодом, обмежуючи вікно для операцій.

Випробування торпеди, ймовірно, посилило б напруженість у відносинах зі США в той час, коли Вашингтон і його союзники ретельно відстежують будь-які ознаки того, що Росія може готуватися до застосування ядерної зброї у війні в Україні. США також приділяють особливу увагу будь-яким можливим випробуванням торпеди "Посейдон".

Торпеда "Посейдон" — це ядерний безпілотний підводний апарат, здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Ядерна силова установка забезпечує "Посейдону" практично безмежну дальність плавання.

Президент Володимир Путін вперше оголосив про існування системи "Посейдон" під час свого послання "Про становище країни" у 2018 році, назвавши її "інноваційною" новою зброєю.

"Ядерна енергетична установка унікальна своїми малими розмірами при дивовижному співвідношенні потужності та ваги. Вона в сто разів менша за ті, що стоять на сучасних підводних човнах, але все одно потужніша і може переходити в бойовий режим, тобто виходити на максимальну потужність, в 200 разів швидше", — сказав тоді Путін.

Підводний човен "Бєлгород" наразі є найдовшим підводним човном в океані, його передали ВМФ Росії у червні.

У листопаді 2020 року тодішній помічник держсекретаря США з питань міжнародної безпеки Крістофер Форд, заявив, що "Посейдони" розробляються для "затоплення прибережних міст США радіоактивними цунамі".

Читайте також

США обговорювали з Росією ризик застосування ядерної зброї — Салліван

G7 попередила РФ про серйозні наслідки у разі застосування хімічної чи ядерної зброї

У Росії заявили, що "гіпотетично допускають" застосування ядерної зброї у відповідь на агресію

Вибір редакції

На початок