Через події на Херсонщині росіяни підсилюють укріплення Мелітополя — міський голова Федоров

Через події на Херсонщині росіяни підсилюють укріплення Мелітополя — міський голова Федоров

Через події на Херсонщині росіяни підсилюють укріплення Мелітополя — міський голова Федоров
Російські окупанти в Мелітополі, Запорізька область, 1 травня 2022 року. Фото: Getty Images

Після поступової деокупації Херсонщини російські окупанти підсилюють укріплення на Мелітопольщині, щоб втримати сухопутний коридор до Криму.

Про це 10 листопада в ході телемарафону повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Федоров каже, що російські окупанти продовжують використовувати тимчасово окуповане місто Мелітополь, як логістичний та адміністративний центр, через який відбувається рух військ, зокрема і на Херсонський напрямок:

"Сьогодні наші мешканці (Мелітополя — прим. ред.) бачили колону техніки, яка рухалася в бік Херсону. Але точно вона не доїде Херсону вже. І сьогодні ми бачимо, що саме на території міста Мелітополь вони виробляють конструкції на захоплених підприємствах, які використовують для своїх споруд для оборони, які вони будуть як на околицях Мелітополя, так і в бік Херсонського напрямку".

За інформацією Федорова, у селах Мелітопольського району зі сторони Херсонської області виселяють мешканців з будинків і заселяють військових, а також розставляють військову техніку у городах і дворах.

Також Федоров розповів, що нещодавно місцеві Сили спротиву підпалили штаб росіян у селищі Вознесенка, яке знаходиться за 5 кілометрів від Мелітополя.

Що відомо

  • 9 листопада Міністерство закордонних справ Росії заявило, що готове до перемовин з Україною щодо припинення війни, однак з урахуванням "реалій, які складаються". Невдовзі після цієї заяви російське Міноборони повідомило про намір вивести війська на Херсонщині з правого берега Дніпра на лівий — тобто з Херсона та прилеглих населених пунктів.
  • Речник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко вкотре нагадав, що для мирних перемовин Росія має вивести свої війська з України. Він додав, що заява МЗС Росії — це чергова димова завіса.

Читайте також

"У Мелітополі черга на подачу заявки вже до середини грудня", — міський голова про ускладнений порядок виїзду з окупації

Відхід війська РФ із Херсона може тривати кілька днів — британська розвідка

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber.

Вибір редакції

На початок