На Львівщині лабораторно підтвердили 67 випадків грипу А

На Львівщині лабораторно підтвердили 67 випадків грипу А

На Львівщині лабораторно підтвердили 67 випадків грипу А
Суспільне Львів

На Львівщині почали фіксувати випадки захворювання на грип. Уже лабораторно підтвердили 67 випадків грипу типу "А". Частина людей потребує стаціонарного лікування через ускладнення.

У частини пацієнтів грип ускладнений пневмонією, розповідає завідувачка відділення Львівської інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

"Кілька днів тому почали масово поступати діти з проявами гострих респіраторних хвороб. Серед них почали виявляти хворих саме грипом А. В дорослих відділеннях також від учора госпіталізують людей різного віку з тяжким грипом, який з перших днів вже ускладнений пневмонією", — каже Таміла Алексанян.

Серед симптомів, характерних грипу: висока температура, ломота в тілі, болі голови, сухий кашель. За словами медиків, при цьому швидко розвивається пневмонія. У обласному лабораторному центрі контролю та профілактики хвороб кажуть, що зараз спостерігають сезонне зростання респіраторних захворювань.

На Львівщині лабораторно підтвердили 67 випадків грипу А
На Львівщині лабораторно підтвердили 67 випадків грипу А. Суспільне Львів

"Найбільш вразливі до грипу — діти віком до 5 років, вагітні, люди з цукровим діабетом, ожирінням, хронічним захворюванням дихальної і серцево-судинної системи. Тому саме цих людей варто в першу чергу захистити, зробивши профілактичне щеплення", — каже очільниця Лабораторного центру МОЗ Наталія Іванченко.

Імунітет від вакцини формується близько 14 днів. Вакцинація від грипу є добровільною.

"Вакцинація від грипу не входить до національного календаря щеплення, але вкотре наголошую, що вакциноване населення легше переносить інфекційні захворювання. Це показує досвід боротьби з коронавірусом", — каже директор обласного департаменту здоровя Орест Чемерис.

Вакцину проти грипу можна купити в аптеках. Зараз там доступна вакцина Джісі Флю і нею можна вакцинуватися у кабінетах щеплення в поліклініці. Виробник цієї вакцини — Корея.

"Вартість однієї дози 345 гривень. Вакцина Джісі Флю є чотирикомпонентна і багато людей користуються нею роками. Вона дійсно захищає від грипу і навіть, якщо людина захворіла на грип, то він проходить в легшій формі", — каже завідувачка комунальної аптеки №1 Неля Бик.

Зараз на Львівщині вакцини від грипу є достатньо.

Читайте також

Частина хворих — у лікарнях. На Львівщині почалась епідемія грипу

"Хвороба може мати важкий перебіг": медики радять мешканцям Львівщини щепитися від грипу

У Львові розпочався сезон вакцинації від грипу

Вибір редакції

На початок