Вимкнення електрики: речниця рятувальників Полтавщини про поводження зі свічками та печами

Вимкнення електрики: речниця рятувальників Полтавщини про поводження зі свічками та печами

Вимкнення електрики: речниця рятувальників Полтавщини про поводження зі свічками та печами
Суспільне Полтава

Через планові та аварійні вимкнення електроенергії жителі Полтавщини можуть використовувати в оселях, зокрема, свічки та пічне опалення. Про це Суспільному повідомила речниця рятувальників області Яніна Любецька. За її словами, через необережне поводження із відкритим вогнем можуть виникати пожежі. Як цього уникнути – читайте у матеріалі.

Під час використання свічок варто використовувати свічник, говорить речниця.

"Її (свічку – ред.) треба встановити на невисокий металевий стійкий свічник. Не допускати, щоб свічка згорала до кінця, варто залишати недогарок довжиною 2-3 сантиметри. Не дозволяти дітям запалювати свічки та, якщо є домашня тварина, слідкувати, аби вона не перевернула цю свічку. Не залишайте запалені свічки біля легкозаймистих предметів: штор, меблів, одягу тощо".

При використанні пічного опалення варто обстежити стіни печі та димаря. У них не має бути тріщин. Також слід уникати перегріву.

"Протягом опалювального періоду слід очищати димоходи. Також людям варто на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами прибити металевий лист розміром близько 50 на 70 сантиметрів. Не варто користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами та залишати прилади, що топляться, без нагляду".

У період відключень речниця також радить від’єднати прилади від електромережі. Адже через перепади напруги може статися коротке замикання та виникнути пожежа.

За словами Яніни Любецької, пожежу можуть спричинити також генератор та газовий туристичний пальник.

"Туристичним пальником раніше ніхто не користувався у квартирі чи будинку. Тому слід пам’ятати, що треба неухильно дотримуватися інструкції виробника, перевіряти цілісність балончика. Якщо пальник використовується у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція. Також не допускати потрапляння на балони сонячних променів. Та тримайте їх подалі від дії високих температур".

Щоб зменшити ймовірність виникнення пожежі чи травмування унаслідок використання генератора, слід дотримуватися кількох правил:

Немає світла ВИХ
Правила використання генератора. Суспільне Полтава

Що відомо

  • Від початку року на території Полтавщини було 834 пожеж у житлових будинках. У них загинула 41 людина, із них одна дитина. Це дані станом на 12 листопада. Торік за такий же період було 884 випадків загорання. Тоді загинула 51 людина.
На початок