Острів Зміїний, відьма Чорнобаївська, мапа Маріуполя. У Хмельницькому відкрилась виставка

Острів Зміїний, відьма Чорнобаївська, мапа Маріуполя. У Хмельницькому відкрилась виставка

Острів Зміїний, відьма Чорнобаївська, мапа Маріуполя. У Хмельницькому відкрилась виставка
Фото: Суспільне Хмельницький

"Зачарована Країна" із такою назвою у Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилась персональна експозиція місцевого художника Сергія Дубовика. За його словами, це його десята виставка. У ній автор представив живопис і скульптуру. Присвятив її митець своїй сестрі, котра служить у лавах збройних силах України та перебуває в зоні бойових дій.

Детальніше у матеріалі Суспільного Хмельницький.

Острів Зміїний, відьма Чорнобаївська, мапа Маріуполя із драмтеатром, який згорів, немовля у шкаралупі яйця. Ці роботи, розповідає їх автор, рельєфна скульптура виконана із дерева.

"В кожній роботі заховано щось магічне. Ось скажімо за нами зображений Маріуполь – це сюжет зруйнованого драмтеатру, де загинули багато дітей. Але в центрі цього вибуху в мене зображено яєчко. Яєчко тут зустрічається в дуже багатьох роботах. Воно скоріше як символ того відродження, яке буде після зруйнованого. Картина "Відьма Чорнобаївська", Відьма – це вже була моя особиста творча фантазія. Тому, що от відьма вона, як чаклує і все одно вона так начаклує, що все одно так буде, як потрібно нам, українцям", – розповів автор виставки Сергій Дубовик.

На виготовлення інсталяції із ракетою, розповідає Сергій Дубовик, витратив чимало часу: "Ракета – це сегментна склейка. Ракета – це власне копія "точки У", я консультувався з нашими бійцями, щоб її відтворити. Але головне в ній не те, головне, що на тій ракеті зображений герб культури Російської Федерації. Робота називається "Фонд кіно".

Художниця Надія Борецька каже, для неї Сергій Дубовик відкрився, як потужний митець.

"Я бачу, як його болить все те, що відбувається в Україні. І ці роботи його в дереві це просто дуже довготривалі речі, тобто це багато часу займало. Але він все на великому художньому рівні це зробив, виконав і виставка просто грандіозна. Мені подобається, що вона не попсова", – сказала художниця Надія Борецька.

Є серед представлених робіт, каже Сергій Дубовик, і літературні персонажі. До прикладу, робота Той, що греблю рве" і "Русалка" за твором Лесі Українки.

"Русалка", яка в мене в столі зображена і "Той, що греблю рве" – це пов'язані між собою персонажі. "Той, що греблю рве" – це одна з найперших робіт, яку я почав 24 лютого. 25 лютого я вже пішов в тероборону, правда мене туди не взяли, тому, що мої уміння художника їм не підійшли, взяли мою сестру. Моя сестра дотепер знаходиться на фронті. Але "Той, що греблю рве", він якраз символізує отой незламний дух, сміливість наших людей", – розповів Сергій.

Саме вони особливо сподобалися студенткам Сергія Дубовика. Серед представлених робіт найбільше привернула увагу Анастасії Гевко робота із назвою "Той що греблю рве". Дівчина каже, Сергій демонстрував студентам, як він її виконував.

"Він нам по відеозв'язку показував свою майстерню, ми дивились, як він виконує роботу. Це заворожливо, тому, що деревина, вона віддає тепло, і дуже цікаво спостерігати за цим, за різьбленням", – каже Анастасія.

Експозицію "Зачарована країна" Сергій Дубовик присвятив своїй сестрі. Підтвердження цьому – робота "Моя Мама – супергерой".

"Для кожної мами її дитина – супергерой. Зараз маленький син моєї сестри, шестирічний Денис лишився в бабусі. Його мама зараз на фронті тільки для того, щоб її син був щасливий і в безпеці", – розповів Сергій Дубовик.

Переглянути виставку Сергія Дубовика "Зачарована Країна" у Хмельницькому обласному художньому музеї можна до дев'ятого грудня.

Читайте також

  • Близько 20 нагород з трьох змагань. Як діти-танцівники здобувають перемоги

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок