Міжнародну наукову конференцію присвячену 150-річчю від дня народження Богдана Лепкого організували в педуніверситеті. Онлайн до заходу приєдналися науковці з Польщі та Америки.
Пісню Богдана Лепкого "Чуєш, брате мій" виконує заслужений артист України Дмитро Губ’як. Чоловік супроводжує спів єдиною у світі бандурою з карбону.
"Ця пісня символ, неофіційний гімн для людей, які покидають рідну домівку і змушені емігрувати з рідного краю", – каже Дмитро Губ’як.

Богдан Лепкий – український педагог, художник, мистецтвознавець та письменник. Кандидатка філологічних наук Леся Вашків каже, у своїх роботах Богдан Лепкий попереджав про сьогоднішні події.
"Якби український нелінивий читач задав собі труду і почитав титрологію про Мазепу, то він би зрозумів, що Ірпінь, Буча і Гостомель – це один до одного Батурин часів Мазепи. Наші сусіди не міняються в своїй жовчі, в своїй злості, в своїй агресії. Про все Лепкий застерігав і написав в художній довершеній формі. Треба би було читати Лепкого, наше життя могло би бути інакшим", – каже Вашків.

Лауреатка Всеукраїнської літературно-мистецько премії імені Братів Богдана та Левка Лепких Наталія Гавдида вперше почула про українського митця у школі. Відтоді цікавиться його життям та творчістю. Жінка видала монографію "Літературно-малярський дискурс творчості Богдана Лепкого". Наталія Гавдида радить починати знайомство з літературним доробком Богдана Лепкого з його мемуару "Казка мойого життя".
"Це твір, який одночасно ознайомлює з життєвим шляхом письменника і є художнім твором, бо можна вже собі уявити, хто був такий Богдан Лепкий і багато є цікавих етнографічних моментів, багато фолькльорних вкраплень", – каже Наталія Гавдида.

До міжнародної наукової конференції, присвяченої 150-річчю від дня народження Богдана Лепкого, у педуніверситеті приєдналися 105 учасників. Серед них були науковці з Польщі та Америки. Про це розповіла організаторка Світлана Бородіца.
Що відомо
- Пропагував ідею українства: у Тернополі організували заходи з нагоди 150-річчя Богдана Лепкого