"Марафон незламних". Ветеран війни пробіжить півмарафон, щоб зібрати кошти для реабілітації військових

"Марафон незламних". Ветеран війни пробіжить півмарафон, щоб зібрати кошти для реабілітації військових

"Марафон незламних". Ветеран війни пробіжить півмарафон, щоб зібрати кошти для реабілітації військових
Організатори "Марафону незламних" волонтер Олександр Джусупов, ветеран ДШВ ЗСУ Максим Пасічник, волонтер і триатлет Вадим Коваленко . Фото: Ukraine media center / Telegram

12 листопада у Гостомелі стартує благодійний забіг "Марафон незламних", мета якого зібрати кошти для створення "Центру психологічної допомоги та реабілітації для військових" на Харківщині. Бігтиме півмарафон ветеран-десантник Максим Пасічник.

Забіг стартує в Гостомельському аеропорту. Маршрут пролягатиме через Гостомель, Бучу, Ірпінь до нещодавно відновленого Стоянського мосту, розповіли організатори марафону під час пресконференції.

Зголосився пробігти півмарафон десантник Максим Пасічник. Він брав участь в операції зі звільнення від російських військових аеропорту "Антонов", а потім за 10 днів самотужки подолав понад 100 кілометрів без їжі та води, виходячи із тилу російських військ.

За словами Максима Пасічника, ідея провести благодійний забіг виникла тоді, коли спілкувалися з військовими, які дістали у боях контузію.

"Їм боляче. Їм ніхто не допомагає. Я можу бігти. Мені болить, але я можу доказати, що ми не здаємося і ми завжди рухаємося до своєї мети", — наголосив Максим Пасічник.

Під час забігу йому допомагатиме один з кращих триатлетів України, харків'янин Вадим Коваленко. Також організатори планують провести пряму трансляцію півмарафону, де глядачі зможуть поставити запитання, поки Максим Пасічник долатиме дистанцію.

За час забігу очікують зібрати 300 тисяч гривень, які допоможуть відкрити "Центр для реабілітації військових", розповів волонтер Олександр Джусупов.

"Сам забіг — це невелика частина всього шляху, який ми маємо подолати. Це акція, щоб все більше і більше людей могли замислюватися над тим, що є багато хлопців, які мають контузії, мають психологічні травми, ПТСР. Вони, коли ми переможемо і закінчиться війна, повернуться додому і нашому суспільству треба буде якось їм допомогти", — зазначив Джусупов.

Організатори "Марафону незламних" запрошують долучитися до забігу лідерів громадської думки та зірок.

Що відомо

  • Одеситка Вікторія Кіосе пробігла лондонський марафон на 42 кілометри, щоб зібрати гроші для проєкту United24. Учасниця подолала усю дистанцію із прапором України.
  • Прикарпатський спортсмен Микола Таран вирішив пробігти 250 км за шість днів, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ. Ідею запозичив з ультрамарафону Fire + Ice Ultra Race 2022, який щорічно проходить в Ісландії.

Читайте також

Звільнення Снігурівки, заява РФ про відхід з Херсона, підготовка у разі наступу з Білорусі. 260 день війни. Онлайн

На початок