У Полтаві влаштували безплатні заняття з історії України: хто може долучитися

У Полтаві влаштували безплатні заняття з історії України: хто може долучитися

У Полтаві влаштували безплатні заняття з історії України: хто може долучитися
Суспільне Полтава

Близько 30 людей відвідують безплатні заняття з історії України, які влаштовують у Полтаві. Організували уроки в рамках проєкту "Без минулого немає майбутнього", розповіла Суспільному його ініціаторка Анна Дем’яненко. Лекції проводять у центральній міській бібліотеці.

"Перша назва Литва зафіксована саме в німецьких хроніках 1009-го року, у наших літописах – 1219-й рік. Це саме Галицько-Волинський літопис", — каже викладачка занять Анна Шендрик.

Анна Шендрик проводить безплатний урок з історії України. Розповідає про Велике князівство Литовське.

"Я не вчила історію України. Я взагалі народилася в Росії, тому я з нею не знайома. Для мене це все нове. Єдине, де я знайомилась, син у мене, коли навчався у школі, коли був маленький, от я в історію і зазирала. Я прийшла на ці курси тому, що мені важливо дізнатися дійсно, яка історія України", — говорить жителька Харкова Ірина Фєдосєєва.

У Полтаві влаштовали безплатні заняття з історії України: хто може долучитися
Заняття з історії. фото: Суспільне Полтава

Ці заняття від жовтня у Полтаві організували для місцевих та переселенців. Організовують уроки у рамках проєкту "Без минулого немає майбутнього", каже його ініціаторка.

"Історична освіта – це дуже важливий елемент самоідентифікації. Саме зараз історія набула такого дуже важливого впливу. Ми бачимо, наскільки маніпулюють якимись історичними фактами, подіями і діями якихось осіб. Тому ми вирішили створити цей абсолютно волонтерський проєкт. І ми проводимо зустрічі, які також направлені на соціальну адаптацію внутрішньо переміщених осіб, тобто, гості нашого міста мають можливість спілкуватися з полтавцями", — розповідає ініціаторка проєкту "Без минулого немає майбутнього" Анна Дем’яненко.

Курс назвали "Історія України. Історія успіху", каже його авторка.

"Не тільки про те, що ми втратили, програли, щось у нас сумно і так далі. Що є історія успіху, що ми мали свої плюси в історії, великі досягнення, яскраві постаті, якими ми можемо пишатися. Намагаюся найпростіше, найцікавіше, по-простому все це виділити і донести", — каже викладачка занять Анна Шендрик.

У Полтаві влаштовали безплатні заняття з історії України: хто може долучитися
Відвідувачі заняття. фото: Суспільне Полтава

Заняття влаштовують у центральній міській бібліотеці раз на тиждень. Кожне триває півтори години.

"Я вчив історію з радянських підручників, вони нам дуже спотворено (подавали інформацію – ред.), обманювали, брехали, що все під Московією було, а це було не так. У нас держава була тоді вже", — говорить житель Краматорська Донецької області Сергій Чоста.

Відвідують лекції близько трьох десятків людей.

Вибір редакції

На початок