У Держкіно вважають, що не пускати Юлію Каждан до "Довженко-Центру" – незаконно

У Держкіно вважають, що не пускати Юлію Каждан до "Довженко-Центру" – незаконно

У Держкіно вважають, що не пускати Юлію Каждан до "Довженко-Центру" – незаконно
Фото: Довженко-Центр

9 листопада Держкіно випустили заяву, зазначивши, що це незаконно – не пускати до будівлі Довженко-Центру призначену інституцією в.о. генеральної директорки Юлію Каждан.

Як наголошується в заяві, Каждан призначили, щоб провести "повний та об’єктивний аналіз фінансово-господарської діяльності державного підприємства та виправлення виявлених перевіркою Держкіно порушень". А також зазначено, що при відборі кандидатів перевага надавалась тим, хто має юридичну освіту та ніяк не повʼязаний із "Довженко-Центом".

"Опір колективу "Довженко-Центру" в цій ситуації є безпідставним: Держкіно перевіряє не їхню приватну власність, а державне підприємство, яке відноситься до сфери управління органу та яке отримує фінансову підтримку з боку держави", – йдеться у заяві.

Держкіно додає, що вони не можуть зрозуміти як і куди витрачаються гроші підприємства: "Цього року ця сума склала 7 млн. грн. Від оренди приміщень Центр також отримує ще близько 24 млн. грн. Яким чином розподіляються та на що витрачаються ці кошти, встановити виявилось складно".

"Я до діяльності кіно не маю жодного стосунку": Каждан поговорила із журналістами про свою роботу в "Довженко-Центрі"

Водночас голова Держкіно Марина Кудерчук заявила, що Олену Гончарук не звільняють остаточно, адже вона залишається обіймати посаду керівника Музею та матиме змогу краще підготуватися до участі у конкурсного відбору на посаду, з якої її було відсторонено.

У заяві Держкіно також ще раз наголосило, що їх метою є "збереження державного майна, архівного та музейного фондів Довженко-Центру, фільмофонду, який там зберігається". А оскільки Центр не є ні архівом, ні музеєм, необхідно врегулювати це відповідно до законодавства, щоб мати змогу віднести архівний та музейний фонди закладу до Центру до Національного архівного фонду та Музейного фонду України.

Саме для цього, наголошує Держкіно, утворюється міжвідомча комісія із залученням фахівців Держкомархіву, МКІП, Держкіно та представників "Довженко-Центру" – щоб "провести експертизу всіх об'єктів, що зберігаються в Центрі".

"Держкіно звернулося до Центру з проханням про залучення його фахівців до участі в цій комісії, але, на жаль, відповіді поки не отримано", – додають у відомстві.

У коментарі для Суспільне Культура керівник кіноархіву Олександр Телюк зауважив, що "є підстави вважати, що колекцію хочуть вивезти, а будівлю віддати під приватизацію". У Центрі також впевнені, що Держкіно не має права проводити таку "експертну оцінку", лише "звірку наявності колекції".

Прочитати заяву Держкіно повністю можна тут.

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
  • У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.
"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" та нової в.о. генеральнох директорки дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок