Єврокомісія представила пропозицію про надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро

Єврокомісія представила пропозицію про надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро

Важливо
Єврокомісія представила пропозицію про надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Брюсселі, Бельгія, 7 вересня 2022, фото: AP

Європейська комісія сьогодні 9 листопада представила пропозицію про надання Україні у 2023 році пакету макрофінансової допомоги в розмірі 18 млрд євро. Даний пакет зокрема передбачає надання Києву пільгових кредитів на більш стабільній основі.

"Ця макрофінансова допомога плюс фінансова допомога у розмірі 1,5 млрд євро на місяць допоможе зберегти основні функції держави, забезпечити макроекономічну стабільність та відновити критичну інфраструктуру", — зазначили в Єврокомісії.

"Дуже важлива ініціатива, яка підтримає економічну стабільність нашої держави та зміцнить фундамент нашої майбутньої перемоги. Кошти допоможуть покрити значну частину дефіциту бюджету, який складе 38 млрд доларів", — прокоментував представлення пакета прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що відомо

  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 жовтня повідомила, що Україна до кінця року отримає від ЄС 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. Протягом 2023 року Євросоюз готовий виділити 18 мільярдів євро.
  • Вона додала, що для України дуже важливо мати передбачуваний і стабільний потік доходів. Йдеться від 3 до 4 мільярдів євро на місяць. І ці 3-4 мільярди євро мають бути профінансовані Європейським Союзом, американськими партнерами та фінансовими установами, додала фон дер Ляєн. Близько 1,5 млрд євро на місяць для України фінансуватиме Європейський Союз.
  • 8 листопада стало відомо, що перша виплата, передбачена пакетом макрофінансової допомоги, має надійти Україні у січні.
Читайте також: 18 млрд євро від ЄС: куди підуть гроші
На початок