Папа Римський заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї"

Папа Римський заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї"

Папа Римський заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї"
Папа Римьский Франциск під час щотижневої аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані, Фото: AP

Папа Римський Франциск сьогодні 9 листопада під час щотижневої аудієнції у Ватикані заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї" і закликав до діалогу.

Слова понтифіка цитує "Agenzia Nova".

"Я маю на увазі шалену війну, жертвою якої стала змучена Україна, і багато інших конфліктів, які ніколи не вирішаться інфантильною логікою зброї, а лише м'якою силою діалогу", — заявив Франциск.

У контексті "необхідності практики діалогу" Папа Римський згадав свій візит до Бахрейну.

"У Бахрейні, як заведено на Сході, люди прикладають руку до серця, коли когось вітають. Я теж це робив, щоб звільнити місце в собі для тих, кого я зустрічав. Тому що без прийняття діалог залишається порожнім, здавалося б, він залишається питанням ідей, а не реальності", — сказав глава Ватикану.

Нещодавно Папа Римський Франциск також заявляв про велику шану до російського гуманізму і про те, що жорстокість, з якою війська РФ діють в Україні, не властива російському народові. Українські дипломати відреагували на слова понтифіка про російський гуманізм.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Чому Папа Римський може помилятися щодо Ураїни — глава УГКЦ про зміну церкви, віру в ЗСУ та заяви Франциска

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Папа Римський двічі закликав Зеленського до "пропозицій щодо миру". У представництві України в ООН відповіли

На початок