Бустерна доза чи новий курс вакцинації: пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

Бустерна доза чи новий курс вакцинації: пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

Бустерна доза чи новий курс вакцинації: пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини
Суспільне Кропивницький

Що робити, якщо після курсу вакцинації від коронавірусу ви не зробили бустерне щеплення? Починати новий курс чи зробити бустер – пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

За словами лікарки, якщо людина отримала дві дози щеплення від COVID-19 понад рік тому, розпочинати курс вакцинації заново не потрібно: "Треба зробити бустерне щеплення та подовжити захист від важкого перебігу хвороби".

Дорослі люди мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої протиковідної вакцини, дозволеної в Україні.

Через п'ять місяців після первинного курсу всім людям старшим за 18 років слід зробити перше бустерне щеплення. Друге бустерне щеплення літнім людям та людям з хронічними хворобами потрібно зробити через чотири місяці після першого бустерного щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другу бустерну дозу.

Якщо людина пропустила термін введення бустерної дози, її треба зробити якнайшвидше. Отримати його можна безкоштовно в будь-якому пункті щеплень.

Що відомо

  • В Кіровоградській області бустерною дозою щепили 77274 людей, першу дозу отримали 72787 людей, другу дозу – 4487. Внутрішньо-переміщені особи першу дозу отримали 898 людей, другу дозу 84 людини. Це дані на 12 листопада.
  • В області працює 90 пунктів вакцинації та 3 центри масової вакцинації – у Бобринці, Знам’янці і Світловодську.

Читайте також

  • На Кіровоградщині зросли темпи вакцинації від коронавірусу
  • У цьому епідемічному сезоні у Кіровоградській області будуть циркулювати два віруси грипу групи А та два віруси групи В
  • На Кіровоградщині від коронавірусу померла 7-річна дитина

Вибір редакції

На початок