У Новосанжарській громаді із 23 закладів освіти пристосовані укриття мають десять. Одне із них нині облаштовують у місцевому ліцеї. Про це Суспільному розповів заступник голови селищної ради Віталій Мокляк. Поки триває ремонт, діти у закладі навчаються дистанційно.

Учителька Олена Приходько проводила онлайн-урок з англійської мови для п’ятикласників Новосанжарського ліцею.
"Маленькі діти ще не настільки пристосовані і їм важко зорієнтуватися з підручником, відкрити потрібну сторінку. Їм важко, бо я не можу їх проконтролювати через екран комп’ютера. Тому що, коли вони в класі, я до них підійду, покажу, відкрию, я тикну пальцем", – пояснила учителька.

У Новосанжарському ліцеї навчається близько тисячі учнів. Заняття тут дистанційні, бо у закладі немає пристосованого укриття. Облаштовувати його почали із серпня на цокольному поверсі. Вже, зокрема, залили підлогу, провели електрику, під’єднали інтернет та систему оповіщення.
"Днями буде встановлена вентиляція, і буде видано паспорт на відповідність вентиляції в укритті. І зараз одна з полтавських організацій працює над виходом запасним, бо комісія встановила, щоб обов’язково у цьому приміщенні був аварійний запасний вихід", – розповів директор Новосанжарського ліцею Микола Решетило.

У Новосанжарській громаді 23 заклади освіти – це школи та дитсадки. Із них пристосовані укриття мають десять.
"Загалом на всі заклади територіальної громади було виділено, враховуючи дитячі садочки, понад півтора мільйони гривень. На ремонт і облаштування укриттів", – каже заступник голови Новосанжарської селищної ради Віталій Мокляк.
У решті закладів сховища поки не облаштовуватимуть, бо у них відсутні підвальні приміщень, повідомила начальниця відділу освіти Новосанжарської селищної ради Тамара Кусайко.

Завершити ремонт укриття у місцевому ліцеї планують за два тижні. Розміститися тут зможуть 500 людей.
"Ми можемо розділити на дві групи і навчати дітей у дві зміни, повністю охопити очною формою навчання всіх дітей, але у дві зміни", – повідомив директор Новосанжарського ліцею.

Приміщення забезпечили водою та медикаментами. Тут є генератор, а ще встановлюють резервне аварійне освітлення. Ремонт виконує підрядна організація та працівники закладу.
"Це світильник економ класу, акумуляторний, із підзарядкою. На шість - п’ять годин ми забезпечимо населення (світлом – ред.)", – розповів електрик Олександр Кутенко.

"Фарбуємо лавочки для сховища. Уже пофарбували 43 штуки. Спочатку фарбували низ, зараз фарбуємо верх. Фарбуємо трьома кольорами, щоб було і дітям веселіше. І для того, щоб легше було розміщувати класи, для кожного класу буде свій колір", – каже техпрацівниця Новосанжарського ліцею Ірина Горошочок.
На облаштування укриття у Новосанжарському ліцеї спрямували близько 300 тисяч гривень із бюджету громади.