Чернігівські катальпи з горщиків пересадили в ґрунт, їх планують використовувати повторно. Дерева тепер будуть рости на пішохідній алеї на проспекті Миру, а також в сквері Театральному біля Молодіжного театру. Про це Суспільному розповіла майстер КП "Зеленбуд" Галина Бурменко. У 2018 році на ці катальпи разом з дерев'яними ящиками із міського бюджету було витрачено понад півтора мільйона гривень.
На пішохідній алеї на Проспекті Миру у Чернігові тепер будуть рости 63 катальпи, їх наприкінці жовтня пересадили з горщиків у ґрунт.
"Назріла така необхідність зробити тут алею, і катальпи дуже для цього підходять, вони формують дуже гарно крону, цвітуть, у них гарний аромат і прикрашають місто. Вони знаходились вже чотири роки в наших умовах, вони адаптовані, якщо не буде дуже великих мінусів, вони гарно перезимують", – каже майстер КП "Зеленбуд" Галина Бурменко.

Катальпи висадили на алеї з відстанню в три метри. Галина говорить, це зробили для того, щоб крони дерев доторкалися одна до одної й таким чином створювали зелений коридор.
"У них не така велика крона, тому ми можемо висаджувати їх густо, вони розростуться і буде суцільна алея. Зараз найкращий час для висаджування, рослина вже спить, вона практично не помічає, якщо так можна сказати, пересадку. Листя скинуто і коріння активно буде приживлюватися", – говорить жінка.

Ще 15 катальп висадили у сквері Театральному поблизу Молодіжного театру.
Чернігівка Галина висловила свою думку про посаджені катальпи.
"На мій погляд, загусто, а там як буде, як буде рости. Просто є реально аварійні дерева, от, можливо, їх варто прибрати? Так, взагалі гарно, поки питань нема, але якщо вони виростуть дуже високими, можливо, буде густо".

Нагадаємо, навесні 2018 році "Зеленбуд" закупив 98 саджанців катальп у горщиках. Кожне таке дерево обійшлося у понад 17 тисяч гривень, з них понад 10 тисяч коштував сам ящик. Тоді, чернігівський правозахисник Олександр Гашпар стверджував – ціна завищена. У серпні 2019 року чернігівський відділ поліції відкрив кримінальне провадження за фактом можливої розтрати бюджетних коштів, у грудні 2020 року провадження закрили.
Контейнери для рослин зберігають, їх ще можуть використовувати.

"Вони у нас на зберіганні на території "Зеленбуду" усі, що ми замовляли, нікуди ніщо не дівається, якщо все буде сприятливо в наступному році, там з'являться якісь рослини, і вони знову будуть прикрашати місто", – говорить Галина.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.