Логістично складно. В Офісі президента оцінили ймовірність евакуації киян у разі повного блекауту столиці

Логістично складно. В Офісі президента оцінили ймовірність евакуації киян у разі повного блекауту столиці

Логістично складно. В Офісі президента оцінили ймовірність евакуації киян у разі повного блекауту столиці
Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк / Фото: Associated Press

Логістично організувати евакуацію трьох мільйонів жителів Києва у разі повного блекауту столиці дуже складно. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" сказав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, коли столична влада говорить про ймовірність евакуації жителів столиці, якщо через російські атаки Київ повністю залишиться без світла, опалення і води, то необхідно продумати, як логістично реалізувати такий сценарій.

"Куди 3 мільйони людей будуть відправлятися, яким чином будуть відправлятися, чи є вже домовленості, наприклад, з залізницею, чи є міста, куди ми будемо відправляти і таке інше. Є штаб з евакуації чи немає штабу, хто його очолює. Взимку перевезти 3 мільйони – це дуже і дуже тяжко логістично. Якщо ми готові це зробити, будемо готові. Але не треба просто так виходити і казати: якщо буде повний блекаут, то будемо усіх евакуювати", — сказав Подоляк.

Він додав, що на державному рівні розглядають будь-які сценарії. Зокрема, відмову електромережі через російські атаки на критичну інфраструктуру і блекаут по всій країні.

"Але перш за все держава працює над тим, щоб не було, щоб були компенсаторні механізми, щоб проводити ремонти, щоб можна було забезпечити опалення чи водопостачання в будь-якому випадку, щоб були альтернативи", — наголосив радник голови ОПУ.

Що відомо

  • У разі повної відмови електромережі у Києві столична влада буде змушена евакуювати населення — для цього розроблено план. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на слова голови департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Романа Ткачука. У коментарі Суспільному Ткачук пояснив, що влада розглядає всі можливі варіанти дій в разі тотального блекауту, в тому числі й евакуацію населення, однак зараз ніхто не просить киян виїжджати з міста.
  • Мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада не виключає, що столиця внаслідок російських ударів може залишитися без води, світла та зв'язку, але робить все, щоб повного блекауту не сталося. Водночас він закликав киян подбати про можливість виїзду в разі повного знеструмлення міста, а також зробити запаси води, харчів, теплих речей.
  • За словами Кличка, зараз у Києві постійно перебувають близько 3 млн людей — це ті, хто "ночує" у столиці, а вдень ця кількість набагато більша, оскільки з'їжджаються люди із передмість.

Читайте також

Якщо обстріли інфраструктури триватимуть, може статися повне відключення електроенергії — Київська ОВА

Рівень пошкоджених Росією енергетичних об'єктів в Україні сягнув 40% — Зеленський

На початок