Одужало понад мільйон людей. Позитивні та дивні новини минулого тижня, пов'язані з коронавірусом

Одужало понад мільйон людей. Позитивні та дивні новини минулого тижня, пов'язані з коронавірусом

Одужало понад мільйон людей. Позитивні та дивні новини минулого тижня, пов'язані з коронавірусом

На порядку денному у світі залишається пандемія COVID-19. Із 12 березня відповідальні українці за можливості перейшли в режим самоізоляції, звідки пильно стежать за всіма новинами. До створення вакцини, як і до закінчення карантину, ще доведеться почекати, але не залишатися ж весь цей час без хороших новин?

Щоб покращити вам настрій в один із найнезвичніших і найскладніших моментів для людства на початку ХХІ століття, ми щотижня збираємо позитивні, дивні, іронічні, чудернацькі новини, які так чи інакше пов'язані з пандемією.

Промінь світла у темному царстві, презумпція оптимізму, благодійність та надія на краще майбутнє – читайте і бережіть здоров'я.

Читайте також: "Що вчені дізналися про коронавірус і його небезпеку за місяць пандемії"

Понад мільйон людей одужали від COVID-19

За даними на 11 ранку 30 квітня кількість людей, які одужали від COVID-19, перевищила мільйон осіб, а станом на 4 травня – 1 130 386 осіб. Статистику навів Університет Джона Хопкінса, який відстежує пандемію від самого початку.

За даними МОЗ на ранок 4 травня, за добу в Україні було виявлено 418 нових хворих COVID-19, 15 осіб померли, 72 – одужали. Усього в країні лабораторно підтверджено 12 331 випадок COVID-19. Кількість хворих по всьому світу – 3 519 901.

Однак справжнє число людей, що побороли хворобу, потенційно може бути на мільйони більше, оскільки реальні масштаби пандемії залишаються загадкою через відсутність масового тестування.

В англійській мові з'явилося слово для позначення панікерів або тих, хто нехтує правилами карантину

Ковідіот

Протягом карантину ми зіткнулися з численними прикладами безвідповідальної та безрозсудної поведінки людей. У зв'язку з цим онлайн-словник англомовного сленгу Urban Dictionary поповнився словом Covidiot (ковідіот). Новий іменник утворено від двох слів: coronavirus та idiot – його застосовують до людей, які втратили глузд на тлі пандемії COVID-19.

Відповідно до словника, у терміна є два головних визначення:

  • людина, яка нехтує рекомендаціями ВООЗ: не залишається вдома під час карантину, облизує дверні ручки для нових челенджів у соцмережах тощо;
  • людина, яка масово скуповує продукти в магазинах.

Також на сайті вказано кілька прикладів вживання слова:

  • Ця ковідіотка обіймає кожного стрічного.
  • Ти бачив цього ковідіота з трьома сотнями рулонів туалетного паперу у візку?
  • Ви ковідіот, якщо боїтеся пити пиво Corona під час пандемії COVID-19.

Queen випустили карантинну версію We Are The Champions

Гітарист Браян Мей, барабанщик Роджер Тейлор і вокаліст Адам Ламберт записали нову версію класичного гімну переможців і змінили її назву на "You Are The Champions". Музиканти дотримувалися режиму самоізоляції, а для спільного творчого процесу використовували відеочати в Instagram.

Пісня присвячена вченим, лікарям і медперсоналу, які борються з пандемією. У ролику показали спорожнілі площі великих міст, серед яких можна побачити навіть Київ. Усі вилучені від продажу треку та його прослуховування кошти направлять до Фонду солідарного реагування COVID-19 для Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Подружжя харків'ян зшило 30 захисних костюмів для медиків

Вікторія та Дмитро Мірошниченки змоделювали та пошили 30 захисних комбінезонів для медиків швидкої допомоги. Вікторія – кравчиня, а її чоловік Дмитро – розробник одягу для автомалярів. Костюми пошили з матеріалу, який лишився від попередніх замовлень чоловіка. Собівартість одного комбінезону вийшла близько 300 гривень, на пошив одного костюма у кравчині йде 3 години роботи.

Більше костюмів Мірошниченки поки не шитимуть — тканина закінчилась, каже Вікторія: "Можливості є допомогти, бажання є, але зараз немає тканини. І хочу звернутися до всіх: якщо кожен зробить хоч маленьку крапельку, то разом ми зробимо дуже багато".

Через карантин в океанах стало тихіше, і кити знову можуть спілкуватися

Кіти в морі

Океанологи з університету Делхаузі в Канаді встановили, що під час карантину число морських перевезень знизилося на 20%. Разом з тим зменшилася шумове забруднення – з 1 січня до 1 квітня рівень шуму в океанах впав на 4-5 децибелів.

Зазвичай, коли повз проходять судна, кити, що мешкають у водах на південному сході, замовкають. Зараз, коли загальний рівень шуму став нижче, вони знову можуть спілкуватися одне з одним, що дозволяє вченим отримувати нові дані про стан тварин.

За словами океанологів, це унікальна подія, яка останнього разу відбувалася після терористичних актів 11 вересня 2001 року, коли в Північній Америці тимчасово закрили морські порти.

Дизайнери створили "противірусний костюм" для вечірок

"Противірусний костюм" для вечірок

Багатьом нелегко даються останні (та вирішальні) дні домашньої самоізоляції, проте розробники з дизайнерської компанії Production Club придумали концепт Micrashell – спеціального захисного комбінезона, який дозволить відвідувати вечірки, дискотеки або концерти навіть в умовах пандемії.

Як повідомляється у пресрелізі, костюм являє собою "засіб індивідуального захисту, що забезпечує взаємодію між людьми в групі. Це захищений від вірусів, простий в керуванні та кумедний в носінні дезінфекційний костюм, що дозволяє спілкуватися без дотримання соціальної дистанції".

Повітря в Європі стало чистішим. Це може врятувати життя десяткам тисяч людей

Пусті вулиці міста

Так, усі ще пам'ятають нещодавній феноменальний рівень забруднення повітря у Києві, проте дані Центру досліджень енергетики та чистого повітря свідчать, що різке падіння інтенсивності дорожнього руху і промислових викидів в країнах Європи призведе до зменшення смертності від астми та інших хронічних захворювань дихальних шляхів на 11 000 осіб.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, рівень діоксиду азоту знизився на 40%, тоді як крихітні тверді частинки (відомі як PM2.5) – на 10%. Це означає, що люди без COVID-19 можуть дихати легше. Ці дві причини забруднення послаблюють серце і дихальну систему, від чого щороку в країнах Європи помирає близько 470 тисяч осіб.

Оскільки дослідження проводилося на одному континенті та протягом одного місяця, рівень смертності у світі може гіпотетично бути ще нижчим. Від початку глобальної пандемії у двох найбільш густонаселених і забруднених країнах світу – Китаї та Індії – відбулося стрімке очищення повітря.

Читайте також: "Кава на виніс та магазини. Що відкриють у Києві на першому етапі послаблення карантину"
На початок