Акції екологічних протестувальників у музеях продовжуються: у Римі чотири італійські екоактивістки облили картину Вінсента Ван Гога "Сіяч" гороховим супом, а потім приклеїли себе до стіни. Про це 5 листопада повідомило видання Reuters
Картину облили активістки з організації "Останнє покоління" (Ultima Generazione). Під час свого протесту вони також вигукували гасла проти глобального потепління та викопного палива.
У своєму Twitter вони зазначили: "Ці питання повинні бути на перших шпальтах каналів новин і політичних програм щохвилини, але натомість вони розглядаються лише за допомогою "скандальних" дій, подібних до того, що було сьогодні вранці".
Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано засудив напад на картину: "Культуру, яка є ключовою частиною нашої ідентичності, слід захищати та захищати, а не використовувати як мегафон для інших форм протесту"

Лише у жовтні сталось кілька подібних випадків: спочатку двоє протестувальників приклеїли себе до картини Пабло Пікассо, що в Австралії, а пізніше екоактивістки кинули суп у картину Ван Гога "Соняшники" в Лондоні.
23 жовтня активісти у Німеччині вилили картопляне пюре на картину Клода Моне "Стіжки сіна". 24 жовтня екоактивісти вимазали у шоколадний торт воскову статую короля Чарльза III у лондонському музеї мадам Тюссо. А 27 жовтня у художній галереї "Мауріцхьойс" у Гаазі кліматичний активіст намагався приклеїти себе до картини нідерландського художника Яна Вермера «Дівчина з перловою сережкою», за що отримав місяць за Ґратами.
Пеніси на сучасних картинах виявилися більшими, ніж століття тому: дослідження
Також не так давно, 29 червня 2022, активісти приклеїли себе до роботи Вінсента Ван Гога "Квітучі персикові дерева", а двоє активісток німецького кліматичного руху "Останнє покоління" (Letzte Generation) приклеїлися до металевої конструкції, яка утримує скелет динозавра віком 66 мільйонів років у Музеї природознавства Берліна.
Разом з культурологинею Марією Дячук Суспільне Культура вирішило розібратися, чи ефективний такий шлях розмови про важливе, чи шкодять ці "атаки" картинам і чи можна вважати їхні дії перформансами.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!