Де навчають на будівельників у Хмельницькому та чи буде кому відбудовувати Україну після війни

Де навчають на будівельників у Хмельницькому та чи буде кому відбудовувати Україну після війни

Де навчають на будівельників у Хмельницькому та чи буде кому відбудовувати Україну після війни
Фото: Суспільне Хмельницький

Майже наполовину зменшилася кількість вакансій для будівельників у Хмельницькій області. Про це Суспільному розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. За його словами, через війну не вистачає фахівців цієї галузі.

Де їх навчають у Хмельницькому, та чи буде кому відбудовувати Україну після війни дізнавалось Суспільне Хмельницький.

Вчиться класти камінь на практичному занятті учень першого курсу Вищого професійного училища № 4 Ярослав Хоманець. Хлопець хоче стати будівельником. До війни, каже, мав інші плани.

"Війна вплинула на те, що я сюди вступив, аби в майбутньому, сподіваюся це буде швидко, ми виграємо війну, ворога виженемо з нашої території, і я допомагатиму відбудовувати нашу країну", — сказав Ярослав.

420 учнів, так, як і минулого року, навчають зараз у Хмельницькому Вищому професійному училищі № 4. Розповідає про це його директор Сергій Михайлов. Тут, зокрема, готують за державним замовленням працівників для будівельної галузі.

"Ми навчаємо на мулярів, малярів, штукатурів, лицювальників-плиточників, монтажників гіпсокартонних конструкцій, монтажників систем утеплення будівель. Також готуємо столярів-будівельників. В основному, у нас державне замовлення, є професії державного замовлення і регіонального замовлення. Всі вони безкоштовні, учні отримують стипендію 1250 гривень.", — розповів Сергій Михайлов.

Майстер виробничого навчання Петро Кухар навчає утеплювати будівлю. Він розповідає учням другого курсу, як правильно нанести суміш та кріпити плиту.

"Вони можуть у нас здобути додатково ще одну професію. Ці учні, вони малярі-штукатури, лицювальники, але вони хочуть навчитися чогось нового", — каже Петро Кухар.

Не вистачає фахівців будівельних спеціальностей у Хмельницькому, розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. За його словами, причина у війні. Через неї теж, менше стало робочих місць для цих спеціалістів. Сергій Черешня каже, що того року на будівельний напрямок було 900 вакансій, цьогоріч – 600.

"Бетоняр, муляр, плиточник, штукатур, цих фахівців не вистачає. Галузь призупинилася, але будівництва все одно проходять. Говорячи з роботодавцями, ми розуміємо, що ці вакансії вони закривають за рахунок тих людей, які мобілізовані на військову службу, а робота має далі продовжуватися, тому й шукають", — розповів Сергій Черешня.

Навчальний центр монтажників вікон планують зробити за гроші іноземців, додає Сергій Черешня. За його словами, роблять це через потребу в фахівцях будівельної галузі.

Читайте також

  • У Хмельницькому відкрили розплідник для службових собак. Вже є перше "поповнення"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок