Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times

Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times

Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times
Будівля Конгресу США на Капітолійському пагорбі в Вашингтоні, фото: AP

Дослідники виявили низку російських інформаційних операцій, спрямованих на вплив на американські вибори і, можливо, на підрив підтримки України.

Про це йдеться у статті The New York Times.

Зазначається, що у соціальних мережах знову активізувався користувач Gab під ім'ям Нора Берка. Він здебільшого критикує президента США Джо Байдена та транслює різко консервативні політичні погляди. Зокрема "користувач" скаржиться на використання коштів платників податків для підтримки України у війні проти РФ.

"Згідно з даними групи з кібербезпеки Recorded Future, обліковий запис раніше був пов’язаний з тим самим секретним російським агентством, яке втручалося в президентські вибори 2016 року, а також у 2020 році – Агентством інтернет-досліджень у Санкт-Петербурзі", — сказано у матеріалі NYT.

Читайте також: "Між партіями не буде розбіжностей": конгресмени США відвідали Київ напередодні виборів та запевнили у підтримці

Дослідники вважають, що мета цієї інформаційної кампанії — підірвати довіру до американської виборчої системи, а також підірвати й військову допомогу Україні, яку надає адміністрація Байдена.

"Зрозуміло, що вони намагаються змусити їх припинити допомогу Україні", — зазначив колишній військовослужбовець армії та співробітник відділу інформаційних операцій Пентагону Алекс Пліцас, який зараз працює в Providence Consulting Group, компанії бізнес-технологій.

Вибори до Палати представників США відбудуться 8 листопада 2022 року, у середині терміну повноважень президента Джо Байдена. Будуть проведені вибори представників від усіх 435 округів конгресу у кожному із 50 штатів США.

Раніше президент Джо Байден висловив стурбованість щодо перспектив майбутньої допомоги США Україні, якщо республіканці отримають контроль над однією або обома палатами Конгресу США на виборах 8 листопада.

Натомість член Палати представників Конгресу США від Демократичної партії Джим Гаймс у коментарі Суспільному запевнив, що у Конгресі США зберігатиметься двопартійна підтримка України навіть після виборів, які незабаром відбудуться у країні, та всупереч заявам ЗМІ про нібито плани республіканців знизити надання допомоги.

Читайте також

США не підуть на жодні постуки у підтримці України — Салліван

Танки, дрони, БТРи: США ухвалили новий пакет військової допомоги для України

На початок