Онлайн експозиція зразків української вишивки від Херсонського музею

Онлайн експозиція зразків української вишивки від Херсонського музею

Онлайн експозиція зразків української вишивки від Херсонського музею Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей

Колекція Херсонського обласного краєзнавчого музею налічує близько 50 одиниць фрагментів української вишивки кінця XIX – середини ХХ століття. Це вишивки з Півдня України, Поділля та Полтавщини.

Під час карантину з експозицією можна ознайомитись онлайн на офіційній сторінці Херсонського обласного краєзнавчого музею у Facebook.

В колекціі зібрані зразки малюнків та технік, які частково вийшли з ужитку ще наприкінці XIX ст. У вишивці переважають геометричні мотиви: простий ромб, ромб з подовженими сторонами, численні варіанти ромба з гачками. Доповненням до ромбоподібних фігур виступають прямий і косий хрестики, ламана лінія, різноманітні трикутники. Такі геометричні мотиви своїм корінням сягають язичницьких часів і стосуються аграрної символіки.

Онлайн експозиція зразків української вишивки від Херсонського музеюФото: Херсонський обласний краєзнавчий музей

Онлайн експозиція зразків української вишивки від Херсонського музею

Найбільш цікавими фрагментами у збірці є ті, що зберегли традиції та символіку малюнків, які своїм корінням сягають в давнє минуле України. До таких належать 13 фрагментів вишивки, що походять з Подільської губернії. Ці зразки атрибутовані лише за регіоном, але вони досить подібні за змістом та стилем виконання, тому цілком можливо, що всі вони походять якщо не з одного села, то приблизно з одного району.

Світлана Піцан.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди