10 тонн пластикового сміття у Чорткові вивозять на місцевий полігон щомісяця. Щоб вирішити проблему із використаним пластиком, у місті запроваджують нову ініціативу – сортування пластикових відходів, зокрема ПЕТ-пляшок, а також картону. Для цього закупили спеціальний прес та контейнери, які безкоштовно надаватимуть домогосподарствам.
Усього таких уже роздали 1 700. А поблизу багатоквартирних будинків облаштують контейнерні майданчики. Про це розповідає заступниця міського голови Чорткова Наталія Войцеховська. За її словами, досвід переймали у Золочева Львівської області.
"Даний захід нам допоможе зменшити навантаження на полігон, а також навчити мешканців нашої громади сортувати тверді побутові відходи", – каже Наталія.

Із бюджету Чортківської міської ради виділили мільйон 200 тисяч гривень на закупівлю контейнерів та сіток для збирання пластикових відходів. Для приватного сектору закупили 1200 контейнерів. Біля багатоквартирних будинків облаштують контейнерні майданчики. Вартість одного – орієнтовно 50 тисяч гривень.
"Це один із варіантів контейнерних майданчиків, які будуть облаштовані поблизу багатоквартирних будинків. ОСББ може саме обрати та визначитись, який буде вигляд контейнерного майданчика. Це може бути як прозорий, так і закритий", – каже Наталія.

Розташування таких майданчиків погоджують з ОСББ. Ініціативу планують запустити через місяць.
"Плануємо в ОСББ купляти відсортоване сміття, що дасть можливість і їм заробити, і в нас буде більш якісна вторинна сировина", – розповіла Наталія.

Відсортований сміттєвий пластик пресуватимуть. Для цього в Олександрії на Кіровоградщині придбали спеціальне обладнання. Виконувач обов’язків керівника Чортківського комунального підприємства Роман Запотічний каже, його вартість – 100 тисяч гривень.
"Цей прес буде використовуватися для пресування ПЕТ-пляшок, можливо й картону, залежно від асортименту, який буде в сітках. Буде графік, по якому буде забиратися сміття з цих ПЕТ-сіток, будуть завозитися до нас на територію, далі вони сортуватимуться по кольору. Продуктивність його – десь 4-6 тюків на годину", – каже Роман.

Вага одного тюка – від 100 кілограмів. Спресовану вторинну сировину продаватимуть підприємствам для подальшої переробки. Місцеві жителі, з якими поспілкувалися ко, ініціативу із сортуванням пластику підтримують.

Переселенка і Харкова Ірина каже, що підтримує таку ініціативу.
"Я з Харкова, в нас так уже роблять. В нас окремі контейнери уже стоять. В селах немає вивозу сміття, вважаю, що раз на тиждень хоча б треба, щоб за цим слідкували і не тільки по місту", – розповіла Ірина.

Читайте також
- У жительки Тернопільщини проблеми зі здоров'ям через виробництво пластику