У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників

У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників

У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників

З 4 до 13 листопада у Національному музеї Тараса Шевченка покажуть мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників "Велика сімка 2.0". Про це повідомляють на сторінці події у Facebook.

Організатори зазначають, що це — оновлена версія проєкту "Велика сімка", який відбувся у травні 2021 року. Вперше в одній експозиції були презентовані твори семи митців, які увійшли до рейтингу "Топ-100 великих українців", що визначали перебіг історії з часів Київської Русі до наших днів за версією журналу "Новое время".

Нинішній проєкт присвячений творчості художників Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Примаченко та Тараса Шевченка.

Росіяни пограбували картинну галерею імені Альбіна Гавдзинського у Новій Каховці

"Велика сімка" — проєкт, що прокладає шлях до створення візуального коду нації, опису "генетичного коду української культури", – пишуть організатори.

"Ворог не вміє воювати на полі бою, але з особливою жорстокістю знищує ракетами та бомбами нашу культурну спадщину.(…) Масштаб знищення нашої культури значно більший, аніж в 30-ті роки ХХ століття під час "Розстріляного відродження"", – говорить засновник фундації "Культура" Юрій Комельков.

У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників
У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників. Фото: Національний музей Тараса Шевченка/Facebook

"Україна подарувала світові десятки видатних митців, які здійснили найпотужнішу культурну революцію в історії світового мистецтва. На жаль, цю спадщину вкрали з українського контексту, асоціюючи таких діячів з культурним простором країни-агресора", – додає організатор проєкту, президент благодійного фонду "Сучасна Україна" Володимир Гавриш.

"Ми прагнемо перетворити Україну на потужний бренд, який буде в авангарді світу: від питань миру до мистецтва та культури"

До експозиції включили:

  • розстріляний пам’ятник Тараса Шевченка з Бородянки;
  • фотографії розстрілу церкви у селі Липівка Макарівського району Київської області;
  • фрагменти зруйнованих розписів та триптих Анатолія Криволапа "Спалахи", який був написаний з 20 по 23 березня 2012 року під час боїв поруч з селом Засупоївка Київської області;
  • роботи Марії Примаченко з серії "Людям на радість", присвячені темі війни та миру;
  • до робіт Тараса Шевченка додали полотно "Катерина";
  • єдину в Україні роботу Казимира Малевича "Автопортрет";
  • скульптуру Олександра Архипенка.

Великий міжнародний мистецький тур проєкту розпочнеться зі Києва та мандруватиме столицями світу.

Заповіт Юрія Косіна: "Шукайте красу в собі і у світі!". Пішов із життя великий майстер світлин
У Києві презентують мистецький проєкт, присвячений творчості українських художників
"Катерина" Тараса Шевченка. Фото: Вікіпедія

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок