Центральні банки закупили рекордну кількість золота в минулому кварталі, диверсифікуючи валютні резерви, велика частка покупців поки що невідома.
Про це пише Bloomberg з посиланням на Всесвітню раду по золоту.
За даними ради, в третьому кварталі цього року центральні банки скупили майже 400 тонн золота, що більш ніж в чотири рази перевищує покупки 2021 року. Таким чином, загальний обсяг закупівель цього року став найвищим з 1967 року, коли долар все ще був підкріплений металом.
Цього року на ціни дорогоцінних металів чинило тиск "агресивне" підвищення процентних ставок в США, оскільки Федеральна резервна система бореться зі стрімким зростанням інфляції. Це спонукало інвесторів біржових фондів продавати неприбутковий актив. Однак підтримка прийшла з інших областей, таких як роздрібні покупці в Азії та центральні банки.
Центральні банки, включаючи Туреччину і Катар, були серед недавніх покупців, є також незареєстровані покупки з боку установ — які, за словами ради по золоту, хоча й не є рідкістю, але становлять "значну" частку покупців. Не всі країни регулярно повідомляють про свої закупівлі золота, в тому числі такі великі, як Китай і Росія.
"Не всі офіційні установи публічно повідомляють про свої золоті запаси, або роблять це із запізненням", — йдеться в щоквартальному звіті ради.
Читайте також
Майбутнє світової економіки виглядає "похмуро" – Світовий банк