Макс Ферстаппен встановив рекорд за кількістю перемог за сезон в історії Формули-1

AP Photo/Fernando Llano

Ферстаппен перевершив досягнення Шумахера й Феттеля та побив рекорд Гемілтона за кількістю очок за сезон.

Нідерландський пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен здобув рекордну 14-ту перемогу на Гран-прі Мексики, що відбулося на трасі в Мехіко. Ферстаппен виграв третій етап поспіль, подолавши дистанцію за 1:38:36.729 години.

Подіум гонщик розділив із ексчемпіоном, британцем Льюїсом Гемілтоном, та зі своїм колегою по команді, мексиканцем Серхіо Пересом.

Наразі Ферстаппен бере участь у перегонах у статусі чемпіона, адже гарантував собі другий поспіль титул ще за чотири етапи до звершення чемпіонату: на Гран-прі Японії.

Що означає перемога Ферстаппена

• Ферстаппен – перший гонщик в історії, який переміг у 14 гонках сезону. Він встановив новий рекорд за цим показником, який раніше ділив із німцями Міхаелем Шумахером і Себастьяном Феттелем. Обидва мали максимум 13 перемог за сезон у 2004 і 2013 роках відповідно.
  • За два етапи до завершення сезону (попереду – Гран-прі Бразилії й Абу-Дабі) Ферстаппен виграв 70% гонок за рік.
  • Це 16-ий подіум Макса в цьому сезоні: окрім 14 перемог, він також був другим на Гран-прі Австрії та третім у Монако. Пілот не потрапив до трійки призерів лише на чотирьох етапах.
  • Загалом це вже 34-та перемога (шостий показник в історії) та 76-ий подіум нідерландця за кар'єру.
  • Також Макс здобув найбільшу кількість очок за сезон в історії чемпіонату – 416. Попередній рекорд належав британцеві Льюїсу Гемілтону (413 у 2019 році). Наразі Ферстаппен на 136 очок випереджає свого партнера по команді Переса.