Захисні засоби із полтавської інфекційки утилізують на Житомирщині

Захисні засоби із полтавської інфекційки утилізують на Житомирщині

Захисні засоби із полтавської інфекційки утилізують на Житомирщині Суспільне Полтава

Рукавички, маски та комбінезони, які після контакту з хворими є особливо небезпечними відходами, збирають в спеціальні бокси. Коли вони наповнюються – їх вивозять та спалюють. Робить це фірма з Житомирщини.

Нині за місяць в обласній інфекційній лікарні використовують річну кількість пакетів для утилізації. Це пов’язано із тим, що засобів захисту медики використовують більше, а змінюють їх частіше, пояснює головна медсестра лікарні Світлана Олефір.

Головна медсестра обласної інфекційної лікарні Світлана Олефір каже: "Вони є особливо небезпечними, становлять загрозу для навколишнього середовища та інших людей. Вони всі збираються у спеціальні бокси і відправляються на утилізацію".

Світлана Олефір, головна медсестра обласної інфекційної лікарніСуспільне Полтава

Світлана Олефір, головна медсестра обласної інфекційної лікарні

Утилізувати відходи можуть лише спеціальні фірми, які мають сертифікати та ліцензії. Із такою ж інфекційна лікарня співпрацює упродовж п’яти років.

Спеціальні бокси для утилізаціїСуспільне Полтава

Спеціальні бокси для утилізації

Комерційна директорка фірми "Еко Нова" Вікторія Абакунова говорить: "Медзаклад отримує цей відкритий біобокс, наповнює. Біобокс складається і не має ніякого доступу до навколишнього середовища. В такому вигляді ми його забираємо з лікарень і доставляємо у піч. Ці пакети спеціально розроблені для утилізації медичних відходів категорії Б".

Обласна інфекційна лікарняСуспільне Полтава

Обласна інфекційна лікарня

Коли в Україні оголосили карантин, а інфекційна лікарня почала приймати хворих на коронавірус, ці бокси заповнюють в 12 разів швидше.

Головна медсестра обласної інфекційної лікарні Світлана Олефір каже: "За цей місяць я використала понад 100 боксів. Було – десь сто боксів у рік. Збільшилось використання засобів індивідуального захисту".

Обласна інфекційна лікарняСуспільне Полтава

Обласна інфекційна лікарня

Спалювати відходи, зокрема й використані засоби індивідуального захисту, везуть до Житомирської області.

Фахівець обласної екологічної інспекції Євгеній Мартосенко говорить: "Компаній, які це роблять, на території Полтавської області немає. Небезпечні відходи не можна закопувати, а можна тільки спалювати. Що стосується утилізації медичних відходів, де є мікроорганізми, – їх спалюють при певній температурі залежно від загрози".

Нагадаємо, в обласній інфекційній лікарні перебувають хворі на коронавірус. Заклад обслуговує 25 районів Полтавщини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди