Тунісу загрожує дискваліфікація з чемпіонату світу-2022 з футболу через дії міністра спорту

Тунісу загрожує дискваліфікація з чемпіонату світу-2022 з футболу через дії міністра спорту

Тунісу загрожує дискваліфікація з чемпіонату світу-2022 з футболу через дії міністра спорту
AP Photo/Eugene Hoshiko

За три тижні до початку турніру Туніс може втратити шанс виступити на своєму шостому мундіалі.

Чоловічій збірній Тунісу загрожує дискваліфікація з чемпіонату світу-2022 з футболу в Катарі. Про це повідомляє BBC із посиланням на лист від ФІФА із відповідним попередженням.

Причиною потенційного усунення команди називають "втручання уряду країни в футбольні справи", тоді як члени ФІФА зобов'язані функціонувати незалежно від впливу третіх сторін.

Туніс отримав попередження після коментарів міністра молоді та спорту Камеля Деґуїче, який заявив, що міністерство має повноваження "розпустити федеральне бюро". Також від нього лунали заклики про перенесення національного чемпіонату та змін у календарі матчів.

Як на це відреагували у ФІФА

ФІФА трактувала висловлювання Деґуїче як спробу втрутитися в управління й внутрішні справи національної федерації футболу (FTF) та погрози розпустити її керівництво.

Міжнародна федерація футболу надіслала запит до FTF із проханням розтлумачити, що саме малося на увазі, та означити позицію національної федерації з цього приводу. На відповідь FTF дали тиждень: до п'ятниці, 4 листопада.

У ФІФА попередили, що подібне порушення може призвести до санкцій, передбачених правилами ФІФА, зокрема усунення федерації. Відповідно, це призведе до дискваліфікації країни й із міжнародних змагань, включно з чоловічим чемпіонатом світу-2022.

Раніше цього року подібні бани від ФІФА через "вплив третіх сторін" отримали Кенія та Зімбабве. Також була усунута Індія, але це покарання скасували менш ніж за місяць.

Крім того, в жовтні група іранських футболістів та спортсменів разом із іспанською юридичною фірмою надіслали запит до ФІФА із закликом позбавити Іран права на участь у чемпіонаті світу та загалом членства в організації через порушення прав жінок.

Читайте також: "Вакантне місце має зайняти Україна". Директор "Шахтаря" Палкін закликав відсторонити Іран від ЧС-2022 через сприяння РФ

Що відомо

  • Чемпіонат світу-2022 з футболу серед чоловіків відбудеться з 20 листопада до 18 грудня. Чинними чемпіонами є збірна Франції.
  • Прийдешній мундіаль має стати шостим в історії Тунісу. Команда ще жодного разу не проходила далі групової стадії.
  • На ЧС-2022 Туніс гратиме в групі D: разом із Францією, Австралією та Данією.
  • Збірна України зупинилася за крок до виходу на цьгорічний чемпіонат світу: "синьо-жовті" поступилися у фіналі плей-оф команді Вельсу. Також на фінальній стадії відбору вибули Швеція та Північна Македонія.
Читайте також: Колишній основний воротар збірної Іспанії Давід де Геа не потрапив до розширеної заявки збірної на чемпіонат світу-2022
На початок