"Дорога могла бути останньою". Військовий, що служив на Кіровоградщині, під обстрілами їздив за тілом побратима в Ізюм

"Дорога могла бути останньою". Військовий, що служив на Кіровоградщині, під обстрілами їздив за тілом побратима в Ізюм

"Дорога могла бути останньою". Військовий, що служив на Кіровоградщині, під обстрілами їздив за тілом побратима в Ізюм
Скріни з відео. Військовослужбовці Роман (ліворуч) та "Іскандер" (праворуч)

"Коли він загинув, померла частина мене", – розповів військовий "Іскандер" про день, як дізнався про смерть свого побратима під Ізюмом. Коли з'явилась можливість, він під щільними обстрілами поїхав витягнути тіло друга з-під завалів. Історію "Іскандера", який служив в одній з частин на Кіровоградщині, опублікував головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Військовослужбовці познайомились у 2015 році у селищі Верхньоторецьке Донецької області на позиції. Разом були на чергуванні. "Потім була ротація. Ми обмінялися контактами. Він мені подзвонив і спитав, чи може проходити службу в нас. Я попросив комбата, щоб його взяли до себе. Він сказав – на інтенсив, нехай себе проявить. Він пройшов, звідти й почалася наша дружба".

Роман володів англійською та французькою мовами, був освічений, любив природу, багато жартував. "Коли мені було важко, він знаходив до мене підхід та заспокоював. Дуже сміливий, сильний, відкритий був. Страху не мав. Летів літак, він хватав Stinger Переносний зенітно-ракетний комплекс класу "земля — повітря" з інфрачервоною головкою самонаведення.і кричав: де він? Йшов на лінію зіткнення. А що, сидіти будете?".

Роман загинув під Ізюмом на Харківщині 9 березня. "Померла частина мене. Я не міг спати, не міг в це повірити. Він мені снився. Я бачив місце, де ми розмовляли. Питав як він і що сталося. Життя це боротьба, вітаю у ВальгалліЦе місце, яке згідно з давньоскандинавською міфологією, є раєм для полеглих та найдостойніших воїнів., відповів він".

У вересні "Ісканедер" дізнався, що оборонні сили почали звільняти Ізюм. Він зібрав трьох бійців зі своєї роти з позивними "Шок", "Акула" і "Батя" та запропонував їм поїхати за тілом друга. Вони погодились.

"Я казав, ця дорога може бути останньою. Тому що там важка ситуація. Вони подумали дві секунди та ухвалили рішення їхати. Ми рушили з Краматорська в Ізюм. Коли доїжджали, побратими кричали нам: туди не можна їхати. У нас вже були пробиті колеса. Я спитав у хлопців знову: ви зі мною чи ні. Вони відповіли – так. Я звернув увагу на їх обличчя. Вони були готові померти".

Координати, де мало лежати тіло військового, виявились неточними. Тоді "Іскандер" згадав свій сон. "Пригадав, де ми з ним говорили. Пішов туди, зняв з себе броню і каску. Кажу, він має бути десь тут. А потім зрозумів, що стою на ньому".

Чоловіки почали розкопувати землю, щоб дістати тіло. Разом з ним знайшли його зброю, форму, документи, мобільний телефон. "Їхали назад на пробитих колесах та під обстрілами. Рому я привіз у Краматорськ. Відправив фотографію своєму кумиру – бригадному генералу Герою України "Редуту". І написав – воїн повернувся на щиті".

"Іскандер" впевнений, що вже наступного вересня Україна поверне усі свої землі до кордонів 1991 року. "Ворог не розуміє, що у нас немає вибору. Ми його знищимо. Навіть локальні ядерні удари його не врятують. Мільйон українців стали на захисті держави. За одним, стане другий. Це кінець Путіну і кінець РФ".

Читайте також

  • Вибухотехніки з Кіровоградщини розмінували понад 27 гектарів території на деокупованій Харківщині
  • "Розкажи нам про Героя України". У кропивницькому університеті збирають інформацію про загиблих у війні випускників
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок