Перейшли на бік окупантів: прокуратура підозрює двох експоліцейських з Вовчанська на Харківщині

Перейшли на бік окупантів: прокуратура підозрює двох експоліцейських з Вовчанська на Харківщині

Перейшли на бік окупантів: прокуратура підозрює двох експоліцейських з Вовчанська на Харківщині
Вовчанськ, Харківщина. Форма, яку кинули ймовірні колаборанти, жовтень 2022 року. Фото: ДБР

Двох колишніх поліцейських Вовчанська підозрюють у державній зраді. За версією слідства, вони погодилися працювати у "правоохоронному" органі російських військових під час окупації міста.

Один з колишніх поліцейських перейшов на бік російських окупантів у квітні, 29 жовтня повідомив Офіс Генерального прокурора.

"За пропозицією представників РФ обійняв посаду "старшини" у незаконному правоохоронному органі. Він їздив разом з російськими військовими до тимчасово окупованого Луганська, де отримав форму, комп’ютерне обладнання і канцелярію для укріплення правоохоронної системи російського зразка", — йдеться у повідомленні.

Дивитися також: "Я звільнив усіх поліцейських, які не вийшли з окупації до 1 червня" – начальник поліції Харківщини

Інший експравоохоронець доєднався до колеги, інформує прокуратура: "Він обійняв однойменну посаду та контролював "громадський порядок", аби окупанти спокійно почували себе в місті".

Двом експоліцейським заочно повідомили про підозру у державній зраді. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Що відомо

  • Вовчанськ окупували 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Місто розташоване у близько 20 км до кордону з РФ.
  • У держзраді підозрюють низку експоліцейських Вовчанська. Десятеро колишніх вовчанських правоохоронців, які погодились на співпрацю з російськими окупантами, втекли, кинувши російську форму, амуніцію та зброю, повідомляли у ДБР в жовтні.

Читайте також

"Гімн РФ на будильнику": голова СБУ розповів про підозрюваного у держзраді посадовця з Харкова

На початок