Ціни на електроенергію для населення "заморозили" до кінця опалювального сезону

Ціни на електроенергію для населення "заморозили" до кінця опалювального сезону

Ціни на електроенергію для населення "заморозили" до кінця опалювального сезону
Фото: Unsplash

Як повідомляє Міністерство енергетики, уряд ухвалив постанову "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів від 5 червня 2019 р. № 483". Документ продовжує дію спеціальних обов’язків, покладених на учасників ринку електричної енергії, таким чином пільгові ціни для побутових споживачів зберігатимуться протягом осінньо-зимового періоду 2022/2023 років – до 31 березня 2023 р.

Ціни на електроенергію для населення були знижені з 1 жовтня 2021 року.

Фіксований тариф становить: для індивідуальних побутових споживачів - 1,44 грн/кВт год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць;

1,68 грн/кВт год незалежно від обсягу споживання – для колективних побутових споживачів, гуртожитків, для юридичних осіб, які є власниками або балансоутримувачами майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у частині задоволення власних потреб ВПО, у дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі та освітлення території, для релігійних організацій.

Також цей тариф діє у багатоквартирних житлових будинках при використанні електроенергії для технічних цілей: роботи індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів, домофонів та освітлення дворів, східців і номерних знаків. Водночас постановою цей перелік доповнено цілями споживання на аварійне та евакуаційне освітлення, протипожежними системами, системами вентиляції, димовидалення та кондиціонування, системи сигналізації.

Що відомо

  • У Києві та Київській області 28 жовтня продовжили екстрені відключення світла через пошкодження внаслідок обстрілів та дисбаланс в енергосистемі. У ДТЕК повідомили, що переглянуть графіки віялових відключень електроенергії для столиці. Тривалість обмежень може зрости до шести годин.
  • З 31 жовтня графіки відключення електроенергії в Україні стануть плановими, заявили в Офісі президента.
  • В Укренерго 28 жовтня розпорядилися обмежити електропостачання для різних категорій споживачів у всіх регіонах України.

Читайте також

В Україну приїдуть перші NASAMS, інспектори МАГАТЕ перевірять два ядерних об'єкти на запит уряду. 247 день війни. Онлайн

На початок