Річниця визволення України від нацизму. У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих

Річниця визволення України від нацизму. У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих

Річниця визволення України від нацизму. У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих
Міськрада Кропивницького

У Кропивницькому відзначили 78-му річницю вигнання німецьких нацистів із України та шанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні.

До меморіального комплексу "Фортечні вали" у Кропивницькому прийшли кропивничани, принесли квіти та вшанували хвилиною мовчання загиблих у війні минулого століття та воїнів, які нині боронять Україну від російської воєнної агресії.

День вигнання з України нацистських окупантів відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Історик із Кропивницького Борис Шевченко розповів Суспільному, що точна кількість загиблих з Кіровоградської області у Другій світовій війні невідома. Архіви, завдяки яким можна було б це встановити, знаходяться у Москві (Росія). На території України відбулась одна з важливих битв, які вплинули на хід війни – битва за річку Дніпро у 1943 році.

Кропивницький визволили від нацистських військ 8 січня 1944 року. Окупація обласного центру тривала два роки, чотири місяці і два дні: з 5 серпня 1941 по 8 січня 1944 року. В боях за визволення взяли участь понад 36 тисяч воїнів. У перші дні окупації гітлерівці розстріляли понад десять тисяч жителів обласного центру, стільки ж людей відправили на роботи в Німеччину, розповів Борис Шевченко.

Читайте також

  • Вибухотехніки з Кіровоградщини розмінували понад 27 гектарів територій на деокупованій Харківщині
  • 11 реконструкцій впродовж 155 років. Історія театру імені Марка Кропивницького
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок