Джуліані перебуває в Києві — ЗМІ

Джуліані перебуває в Києві — ЗМІ

Джуліані перебуває в Києві — ЗМІ

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані 3 грудня зустрівся в Будапешті з ексгенпрокурором Юрієм Луценком і наразі перебуває в Києві для зустрічі з іншими колишніми співробітниками генпрокуратури.

"Джуліані, особистий адвокат президента, зустрівся у вівторок у Будапешті з колишнім українським прокурором Юрієм Луценком, який став ключовою фігурою в розслідуванні імпічменту (Трампа — ред.). Потім він відправився в середу до Києва, щоб зустрітися з іншими колишніми українськими прокурорами, чиї претензії були прийняті республіканцями, включаючи Віктора Шокіна і Костянтина Кулика", — йдеться в публікації The New York Times.

Як нагадує видання, ці претензії стали основою тиску Трампа і Джуліані на український уряд, щоб він взяв на себе зобов'язання проводити розслідування, яке піде на користь Трампу в його передвиборчій кампанії. Згодом ці дії призвели до процедури імпічменту президента, новий етап якого почався в США.

"Як хороший адвокат, я збираю докази, щоб захистити мого клієнта від помилкових звинувачень, висунутих проти нього (засобами масової інформації та демократами — ред.)", — заявив Джуліані NYT, відповідаючи на запитання про його розмову з Луценком і спроби допитати інших українських прокурорів.

Як відомо:

  • 25 вересня 2019 року спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі оголосила про запуск процесу імпічменту президента Дональда Трампа.
  • Приводом стала телефонна розмова президента США з президентом України Володимиром Зеленським. Наступного ж дня стенограма розмови двох лідерів була опублікована у відкритому доступі. Трампа звинуватили у тиску на президента України щодо розслідування справи сина ексвіцепрезидента США та опонента Трампа на майбутніх президентських виборах Джо Байдена.
  • Хантера Байдена підозрюють у незаконному отриманні коштів від компанії Burisma Holdings, яка належить міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському. У 2014 році проти Злочевського було порушено кримінальну справу. Тоді ж в американській пресі заговорили, що, нібито, Байден-старший тисне на українську владу з метою закриття цієї справи та звільнення ексгенпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував діяльність Байдена-молодшого у Burisma.
  • Хантер Байден пропрацював членом ради директорів у Burisma у 2014-2019 роках, і, за інформацією The New Yorker, отримував там $50 тисяч на місяць.
  • Свідок розмови Трампа і Зеленського та головний експерт Білого дому з питань України Олександр Віндман розповів, що у стенограмі є вирізані деталі.
На початок