Озеро Алмазне у Києві стало ландшафтним заказником місцевого значення

Озеро Алмазне у Києві стало ландшафтним заказником місцевого значення

Озеро Алмазне у Києві стало ландшафтним заказником місцевого значення
Фото: Євгенія Кулеба/Facebook

У Деснянському районі Києва Озеро АлмазнеРозташоване у межах лівобережної заплави Дніпра на північ від Лісового масиву і на схід від масиву Вигурівщина-Троєщина у Деснянському районі Києва. За площею (1,65 км² ) є найбільшим озером Києва оголошено ландшафтним заказником місцевого значення. Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що територія заказника включає озеро та прибережно-захисну смугу біля нього площею 185,3 га. За відповідне рішення проголосувало 86 депутатів Київради.

"Чому це важливо: берег озера не зможуть "укріплювати, шляхом будівництва на ньому ТЦ", наприклад. Берег залишиться природнім, озеро не можна засипати", — розповіла секретарка постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба.

За її словами, на цій території, ростуть рослини, які занесені до Червоної книги, мешкають плазуни, птахи та ссавці, які охороняються БернськоюБернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі набула чинності першого червня 1982-го. та БоннськоюКонвенція про збереження мігруючих видів диких тварин — міжнародна угода, підписана в 1979 році в Бонні (звідси назва), яка ставить своєю метою збереження наземних і морських мігруючих видів тварин, також птахів повсюди на шляху їх міграції конвенціями. Також це місце живлення найбільшого орла Європи — орлана-білохвостаПтах ряду соколоподібних родини яструбових. Називають його також орел-сіруватень, або сіруватень. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії — розмах крил досягає 2,5 м. Характерною рисою виду є білий хвіст у дорослих особин. Оселяється в прибережних лісах поблизу водойм, багатих рибою. , а саме озеро — потужний острів охолодження міста.

Що відомо

  • У Києві планується створити два нових ландшафтних заказники місцевого значення. У Деснянському районі — озеро Лосине, а у Солом’янському районі — природну територію "Совська Пронька". Проєкт рішення розроблено з метою збереження ландшафтного різноманіття та цінного природного комплексу на територіх районів
  • Київська міська рада підтримала рішення створити у Шевченківському районі Києва ландшафтний заказник "Гора Щекавиця". Охоронна зона створеного заказника простягатиметься між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом та включатиме історичну місцевість – гору Щекавицю.
  • Депутати Київради 14 липня 2022 року проголосували за створення ландшафтного заказника в Протасовому Яру. Але власники ділянок мають намір оскаржувати це рішення.
  • Київська обласна рада підтримала рішення створити на території регіону 22 об’єкти природно-заповідного фонду України. Їх облаштують у Білоцерківському, Броварському, Вишгородському та Фастівському районах на площі майже 600 га.

Читайте також

Вулиця Макса Левіна та провулок Кузьми Скрябіна. У Києві перейменували понад 40 топонімів

У Києві відкрилися ще три ресторани McDonald's

Мер Ірпеня повідомив, коли в місті розпочнеться опалювальний сезон

На початок