Пили технічну воду та під обстрілами шукали продукти. Захисник Маріуполя розповів про оточення та полон

Пили технічну воду та під обстрілами шукали продукти. Захисник Маріуполя розповів про оточення та полон

Пили технічну воду та під обстрілами шукали продукти. Захисник Маріуполя розповів про оточення та полон
Захисник Маріуполя Юрій Мадін. Фото: Суспільне Донбас

“Готували святкову вечерю на Великдень, займались спортом та вивчали німецьку”, так прикордонник Юрій Мадін згадує перебування на "Азовсталі". Декілька місяців чоловік був в оточенні, пив технічну воду та щодня під обстрілами розбирав завали, щоб знайти продукти. Після полону військовий проходить реабілітацію на Київщині.

Військову кар’єру Юрій розпочав ще у 2002 році: став до лав Донецького прикордонного загону. Про те що Маріуполь оточують, він та його командування зрозуміли відразу.

24-го лютого Юрій Мадін був на чергуванні. Російська армія почала обстрілювати Маріуполь з моря. Перші вибухи, згадує, лунали на Лівобережжі.

У перші дні війни, каже Юрій, почали звозити продукти та паливо до комбінату “Азовсталь”.

“Як заступник начальника я мав задачу, з тилу безпосередньо, забезпечити весь особовий склад необхідними продуктами, необхідними речами. На той момент, це були в основному теплі речі. І ще паливом, мастильними матеріалами”, — згадує Юрій.

Склади з їжею постійно обстрілювали. Аби дістати продукти, треба було розбирати завали. Не вистачало питної води, згадує прикордонник, пили технічну.

“Як могли її дезінфікували. Коли знаходили якісь засоби для дезінфекції, тоді їх використовували. А взагалі — звичайним кип'ятінням. Були крупи, консерви м'ясні, консерви рибні. Готували каші, намагались готувати перші страви. Коли видавалось на складах добути якісь смаколики, то готували й зелені борщі. На Пасху готували перепічки, десь в числах десятих травня в нас ще були залишки борошна, то ми навіть чебуреки готували з консервів м’ясних”, — розповідає прикордонник.

У блокаді Юрій із побратимами шукали розради у спорті та навчанні. "Багато читав, займався спортом, німецьку мову вчив. Я навіть групу таку створив, у нас було декілька чоловік вивчали німецьку мову”, — згадує чоловік.

Юрій Мадін був у полоні в Оленівці. 1-го вересня Юрія із побратимами повернули з полону.

“Морально було важкувато, але мені здається, офіцери з великим досвідом служби, які вже морально готові до таких випробувань. Важко було морально через відсутність будь-якої інформації. Я чомусь був впевнений, що повернусь з полону, ні на одну секунду я по-іншому не думав”.

Пили технічну воду та під обстрілами шукали продукти. Захисник Маріуполя розповів про оточення та полон
Юрій Мадін з побратимами. Фото: Юрій Мадін

Юрій проходить реабілітацію на Київщині, та чекає зустрічі з родиною. Після лікування чоловік хоче продовжити боронити Україну.

Читайте також

“Він дуже мріяв про дитину”. Маріупольчанка чекає з полону захисника Азовсталі від якого народила хлопчика

“Ми прощалися, плакали, обіймалися”. Дружина морського піхотинця не знає де росіяни тримають її чоловіка

Нацгвардієць повернув з окупованого Маріуполя службового пса

Збитки та руйнування. Група "Метінвест" подала позови проти РФ до Європейського суду

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок