"Сходжу на адмінкомісію, можливо, схаменуться": у Рівному муніципали склали протокол на власника магазину через клумбу

"Сходжу на адмінкомісію, можливо, схаменуться": у Рівному муніципали склали протокол на власника магазину через клумбу

"Сходжу на адмінкомісію, можливо, схаменуться": у Рівному муніципали склали протокол на власника магазину через клумбу
Олександр Довжаниця показує, як облаштував клумбу. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному на підприємця Олександра Довжаницю склали адмінпротокол за клумбу, яку він облаштував перед своїм магазином. У приписі Департаменту муніципальної варти йдеться, що клумба є малою архітектурною формою, на встановлення якої потрібні відповідні дозволи. Чи зносити її, вирішуватиме адмінкомісія.

Рівнянин Олександр Довжаниця пишається клумбою, яку облаштував десять років тому на газоні перед своїм магазином на вулиці Грушевського. На ній він зробив невеличкий фонтан, який працює у теплу пору року, встановив лаву та смітник. За електрику, рослини та догляд за ними платив з власної кишені.

"Тут був витоптаний газон, ми сюди з Корецького району привезли чорнозем, засадили різнотрав'ям, зробили фонтанчик, де зайчик крутить барабанчик, люди почали сюди приходити, фотографувалися", — розповідає підприємець.

У 2017 році Олександр Довжаниця став переможцем міського конкурсу на найкращу клумбу Рівного. А 26 жовтня 2022 року інспектори Департаменту муніципальної варти Рівного склали на нього протокол про адмінпорушення. У документі йдеться, що клумба є малою архітектурною формою, на встановлення якої потрібні відповідні дозволи.

"Чомусь на десятому році сказали, що це МАФ і, будь ласка, знесіть. Я неприємно вражений, вважаю, що якби всі підприємці робили такі клумби, то місто було б зеленішим, було б більше зелених зон. Але для муніципальної варти це все неправильно", — додає чоловік.

Очільниця муніципальної варти міста Ірина Матаєва на дзвінки журналістів Суспільного не відповіла. Натомість від імені департаменту з'явився допис у коментарях під постом рівнянина Святослава Клічука, який підняв цю тему у Facebook.

"Ми поділяємо думку, що клумба є окрасою території та однозначно підтримуємо підприємця у такій хорошій ініціативі. Разом із тим жителі міста та підприємці не можуть самовільно встановлювати огородження та розміщувати інші об’єкти на комунальній землі. Інспектор запропонував прибрати самовільно встановлені конструкції, власник відмовився це зробити. Саме на це був складений протокол", — йдеться у повідомленні.

Наразі підприємець Олександр планує піти на адмінкомісію.

"Там скажуть, що робити далі. Не знаю, я вже думав усе розбирати, але схожу на адмінкомісію, можливо, вони схаменуться", — каже він.

Заступник міського голови, який очолює адмінкомісію Рівнеради Артем Ганущак Суспільному повідомив, що згаданий протокол мають передати з Департаменту муніципальної варти. Тоді зберуть комісію і прийматимуть рішення про майбутнє клумби.

Читайте також

  • Присвятила брату-захиснику: акробатка з Рівненщини встановила унікальний світовий рекорд
  • На Рівненщині розслідують жорстоке поводження школярки з котами
  • Денисюк — більше не голова: у Рівному змінився керівник міського суду

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок