"Не боюся своїх шрамів": 15-річна дівчина з Чугуєва, поранена обстрілом РФ, повернулася додому

"Не боюся своїх шрамів": 15-річна дівчина з Чугуєва, поранена обстрілом РФ, повернулася додому

"Не боюся своїх шрамів": 15-річна дівчина з Чугуєва, поранена обстрілом РФ, повернулася додому
Поранена Марина Колій після російського обстрілу Чугуєва на Харківщині. 2022 рік. Колаж: Яна Колій / Суспільне Харків

Після п'яти місяців операцій і реабілітації 15-річна Марина Колій разом з мамою повернулася до Чугуєва на Харківщині. Під час обстрілу 24 лютого дівчину привалило шафою та порізало склом обличчя.

У квартирі, в якій стався обстріл, родина Колій більше не живе. Мати з донькою переїхали у новий будинок. Марина пригадує перший день повномасштабної війни.

Історія Марини Колій
Наслідки обстрілу квартири, в якій мешкала родина Колій у Чугуєві на Харківщині. Осінь 2022 рік. Фото: Суспільне Харків

"Раптове дуже яскраве світло, потім темрява. Я втратила свідомість. Спочатку не чула ні людей, ні болю. Коли отямилася, почула, що у мене дзвонить телефон. Я знала, що це мама, що вона хвилюється і треба відповісти, але я не могла його знайти", — говорить Марина.

Тоді на дівчину впала шафа, обличчя порізало склом.

Було дуже прикро, тому що всі кудись йшли, поспішали, рятували себе, а на мене всім було байдуже

"Протягом години я кликала на допомогу, бо завалило коридор і я не могла вийти з квартири нікуди. Я кричала з вікна і мене всі чули, але ніхто нічого не робив. Було дуже прикро, тому що всі кудись йшли, поспішали, рятували себе, а на мене всім було байдуже", — розповідає дівчина.

Історія Марини Колій з Чугуєва
Марина Колій до повномасштабного вторгнення РФ. Фото: Яна Колій

З-під завалів Марину дістали лікарі.

Я тоді намагалася уникати свого відображення

"У мене дуже сильно пекло обличчя й око. Дві з половиною години мене зашивали лікарі. За тиждень, коли мені принесли телефон, я побачила себе у віддзеркаленні. Я тоді намагалася уникати свого відображення. Були змішані почуття: з одного боку я була рада, що вижила, а з іншого — було дуже сумно і я лякалася сама себе", — говорить дівчина.

Історія Марини Колій
Поранена Марина Колій після обстрілу РФ. 2022 рік. Фото: Яна Колій

Деякі шматки скла з тіла Марини виходять і досі, каже мама дівчини Яна.

"Уламок дістали через три тижні після операції. Дістали зі щоки. У тілі є ще уламки, але лікарі сказали, що вони будуть поступово виходити, організм відштовхуватиме їх", — говорить Яна.

Історія Марини Колій з Чугуєва
Марина Колій після пластичної операції. Київ, 2022 рік. Фото: Яна Колій

"Я боялася на неї дивитися, бо думала, що у моєму погляді вона побачить страх, біль. Без сліз було не глянути. Але я однаково казала, що ми все витримаємо, вона однаково гарна, сильна і все буде добре", — говорить мама дівчини.

За кілька тижнів після виписки Марина з мамою місяць жили у підвалі лікарні — обстріли у Чугуєві почастішали. Далі були пластичні операції та реабілітація у Києві. Коштами допомагали знайомі, місцеві жителі, благодійники, розповідає Яна.

Я почала не уникати своїх шрамів, а навпаки пишатися

"У Києві замість свого випускного діти зібрали гроші — 20 тисяч — і подарували Марині. Це, звичайно, було дуже неочікувано, дуже приємно", — говорить мама.

Історія Марини Колій з Чугуєва
Марина Колій після пластичної операції. Київ, 2022 рік. Фото: Яна Колій

"Я почала не уникати своїх шрамів, а навпаки пишатися, що зі мною таке сталося, а я вижила і що зі мною все добре", — говорить Марина.

Зараз Марина боїться залишатися довго наодинці. Каже, від стресу рятується малюванням. Картини дарує близьким. Марина мріє стати дизайнеркою і залишитися у Чугуєві.

Що відомо

  • Марині Колій з Чугуєва, яка зазнала поранень внаслідок російського обстрілу, довелося зробити декілька пластичних операцій. Після того, як журналісти розповіли історію дівчини, родина Марини отримала десятки пропозицій допомоги.

Читайте також

"Люди надихаються моїм шляхом": актор йде зі Львова до Харкова, щоб зібрати мільйон гривень "Госпітальєрам"

На початок