Збірні Росії з волейболу можуть кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 попри усунення від відбіркового турніру: як саме

Збірні Росії з волейболу можуть кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 попри усунення від відбіркового турніру: як саме

Збірні Росії з волейболу можуть кваліфікуватися на Олімпіаду-2024 попри усунення від відбіркового турніру: як саме
AP Photo/Manu Fernandez

У РФ залишається можливість кваліфікуватися за добором завдяки високому рейтингу.

У волейболі визначилися всі учасники кваліфікації на Олімпійські ігри-2024, що відбудуться у столиці Франції Парижі. Попри те, що до відбіркового турніру не допустили збірні Росії, вони все одно матимуть шанс потрапити на Олімпіаду, якщо санкції проти них буде скасовано.

Після повномасштабного вторгнення Росії до України за підтримки Білорусі країни-агресорки були усунуті від міжнародних змагань з волейболу. Зокрема, вони не зможуть узяти участь і у відбіркових олімпійських турнірах, що відбудуться у вересні й жовтні 2023 року.

Участь у цих турнірах візьмуть топ-24 найкращі команди, згідно з рейтингом Міжнародної федерації волейболу (FIVB) за вересень 2022 року.

Учасники олімпійських кваліфікаційних турнірів

  • Чоловіки: Польща, Італія, Бразилія, США, Японія, Аргентина, Словенія, Іран, Сербія, Куба, Нідерланди, Туреччина, Канада, Україна, Німеччина, Мексика, Туніс, Єгипет, Бельгія, Чехія, Болгарія, Фінляндія, Катар, Китай.
  • Жінки: Сербія, Італія, Бразилія, США, Китай, Японія, Туреччина, Домініканська Республіка, Польща, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Канада, Таїланд, Болгарія, Пуерто-Рико, Чехія, Колумбія, Мексика, Аргентина, Південна Корея, Україна, Словенія, Перу.

Автоматичні ліцензії мають збірні Франції як країни-господарки.

Читайте також: Україна відібралася на олімпійський кваліфікаційний турнір з волейболу серед жінок

Як відбуватиметься кваліфікація

За підсумками відбіркового турніру напряму на Олімпіаду пройдуть по шість топкоманд. 24 збірні будуть поділені на три групи, і топ-2 з кожної з них подолають кваліфікацію.

Загалом у Олімпіаді візьмуть участь по 12 чоловічих і жіночих збірних: 6 – із відбіркового турніру, 1 місце – для Франції, а ще 5 отримають команди з найвищим рейтингом на момент завершення кваліфікаційних матчів.

У першу чергу до цієї топ-5 увійдуть збірні з тих континентів, які до цього часу ще не матимуть ліцензій, а тоді братимуть до уваги топкоманди у списку, незалежно від континенту.

Якщо восени 2023 року дискваліфікація Росії більше не діятиме, вона має високі шанси відібратися на Олімпіаду, адже чоловіча збірна РФ наразі посідає п'яте місце у світовому рейтингу, а жіноча – восьме.

Що відомо

  • На минулих Олімпійських іграх-2020 у Токіо Росія, що виступала під назвою ОКР, дійшла до фіналу чоловічого турніру та посіла сьоме місце серед жінок.
  • Чинними олімпійськими чемпіонами є Франція (чоловіки) та США (жінки).
  • Чоловіча збірна України ще ніколи не відбиралася на Олімпіаду, тоді як жіноча востаннє це робила ще в 1996 році (зупинилася на груповій стадії).
Читайте також: "Розраховуємо вперше вийти на Олімпіаду". Президент ФВУ Мельник - про цілі України на кваліфікацію Ігор-2024 з волейболу

Що далі

  • Жеребкування кваліфікаційних турнірів відбудеться 19 грудня 2022 року.
  • Жіночий відбірковий турнір заплановано на 16-24 вересня 2023 року, а чоловічий – на 30 вересня – 8 жовтня 2023-го.
На початок