Чи стануть яйця розкішшю? Скільки хмельничани віддають за десяток

Чи стануть яйця розкішшю? Скільки хмельничани віддають за десяток

Чи стануть яйця розкішшю? Скільки хмельничани віддають за десяток
Фото: Суспільне Хмельницький

62 гривні за десяток. Така середня вартість яєць першої категорії, яку регулює держава, на Хмельниччині. Від початку повномасштабного вторгнення вони подорожчали більше, як вдвічі.

Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору контролю за регульованими цінами держпродспоживслужби області Олена Сологуб-Лисенко.

Марія Дунець продає яйця на одному з хмельницьких ринків. Ціни на них, каже, різняться в залежності від розміру. Покупці обирають переважно крупніші яйця, які нині коштують 62 гривні за десяток.

"Трохи обурювалися спочатку, а зараз люди вже звикли. Ціни піднялися вже десь до місяця. Хтось бере менше, як брав раніше. Втім, все одно люди купляють. Це все не від нас залежить, дорога закупка йде з фабрики", — розповідає продавчиня Марія Дунець.

Ціни на яйця зросли більше, як вдвічі
Ціни на яйця зросли більше, як вдвічі. Фото: Суспільне Хмельницький

Пані Олена купила на ринку три десятки яєць для себе і сусідів.

"Космічні ціни, але іншого виходу немає, що ми можемо зробити",— каже покупчиня Олена.

За одним десятком яєць курячих прийшла на ринок пані Лариса.

"Яйця потрібні крізь. Готуєш якісь омлети з капусткою, чи котлетку, крізь треба яйце, без нього ніяк. Яєчню вже не дуже часто вживаємо",— розповідає жінка.. І купимо більше",— каже покупчиня Лариса.

Пані Лариса каже, бере яйця, бо без них не обходиться більшість страв.

"Яйця потрібні крізь. Готуєш якісь омлети з капусткою, чи котлетку, крізь треба яйце, без нього ніяк. Яєчню вже не дуже часто вживаємо",— розповідає жінка.

Через здорожчання цін люди менше купують яйця
Через здорожчання цін люди менше купують яйця. Фото: Суспільне Хмельницький

Ціни на домашні та фабричні курячі яйця різняться. Пані Лілія привезла на ринок домашню продукцію. Каже, її вартість – обґрунтована.

"Приходить зима, і кури набагато менше яєць несуть. Тому яйця подорожчали. 80 гривень на базарі, фермерські — по 60 гривень. Тому і в нас дорожче. Будуть вони знижувати ціну, то будуть знижувати ціну і на домашні яйця. Дасть бог, коли після нового року, почне нестися молодняк, ціна впаде. Сподіваємося на все краще. Слава Україні!" — розповідає продавчиня Лілія.

Нині в області середня вартість яєць першої категорії, яку регулює держава, становить 62 гривні. За словами завідувачки сектору контролю за регульованими цінами головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олени Сологуб-Лисенко, на ціноутворення продукту вплинули сезонність, світова продовольча криза і повномасштабне російське вторгнення Росії до України.

На вартість цін на яйця вплинули розбомблені Росією птахофабрики
На вартість цін на яйця вплинули розбомблені Росією птахофабрики. Фото: Суспільне Хмельницький

"На вартість яєць дуже вплинули розбомблені та знищені Росією птахофабрики в Україні. Також зменшено виробництво яєць. Втім, наразі не прогнозується дефіциту яєць. Ринок внутрішній буде забезпечений. Також вплинули розірвані ланцюжки постачання, логістична система в Україні порушена",— розповідає Олена Сологуб-Лисенко.

Чим обумовлені такі ціни на яйця курячі в Україні – нині досліджує Антимонопольний комітет, розповів виконуючий обов’язки голови його Південно-Західного міжобласного територіального відділення Олег Федорчук.

"Зараз іде дослідження, надіслали вимоги всім важливим гравцям на ринку, діяльність яких і формує ціну. Будуть проаналізовані складові собівартості, буде дослідження об’єктивність причин подорожчання, і будуть зроблені відповідні висновки",— розповідає Олег Федорчук.

До якого часу триватиме дослідження на разі невідомо.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

На Хмельниччині переселенці за ваучери "купують" гуманітарку

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок